Odovzdávanie cien pre Centrá zdieľaných služieb a outsourcingu v strednej a východnej Európe

Spoločnosť T-Systems Slovakia so sídlom v Košiciach získala cenu
za najlepšiu IT firmu roka v regióne strednej a východnej Európy (CEE).

 
Dňa 2. februára 2017 sa vo Varšave uskutočnilo slávnostné odovzdávanie cien pre Centrá zdieľaných služieb a outsourcingu v strednej a východnej Európe, na ktorom boli predstavené a ocenené najvýznamnejšie firmy a mestá za ich prínos a aktivity v rámci odvetvia (CEE Shared Services & Outsourcing Awards).

Piaty ročník súťaže už tradične organizovala agentúra BiznesPolska. Tento rok podujatie spojilo takmer 300 top-manažérov z 139 spoločností z 23 krajín.
 
Nezávislá porota zložená z profesionálov v tomto sektore udelila ocenenie 25 firmám. Jedným z víťazov bola aj slovenská spoločnosť T-Systems Slovakia (Košice), ktorá si odniesla cenu za najlepšiu IT firmu roka v regióne strednej a východnej Európy. Toto ocenenie tak predstavuje uznanie aktivít a viditeľné úspechy firmy v regióne východného Slovenska.


 
Úspech Slovenska na tohtoročnom udeľovaní cien spočíval aj vo vysokom počte slovenských spoločností a miest v zozname finalistov. Agentúra SARIO by chcela obzvlášť vyzdvihnúť úspešnú nomináciu dvoch slovenských miest (Bratislava a Košice), ktoré boli zaradené do užšieho výberu ako perspektívne destinácie pre SSC a BPO centrá. Zatiaľ čo SARIO predložilo nomináciu miest, Fórum pre centrá podnikových služieb Americkej obchodnej komory na Slovensku (AmCham BSCF) aktívne podporilo možnosť predkladania nominácií medzi svojimi členmi.

Do užšieho výberu v jednotlivých kategóriách sa dostali nasledovné slovenské mestá a spoločnosti:
• Najdynamickejšie sa rozvíjajúce mesto – CEE: Bratislava
• Najperspektívnejšie mesto – CEE: Košice
• Centrum zdieľaných služieb roka – CEE: T-Systems Slovakia; JOHNSON CONTROLS INTERNATIONAL
• IT firma roka v CEE: T-Systems Slovakia (víťaz)
• BPO firma roka – CEE: IBM International Services Centre
• Najunikátnejší poskytovateľ služieb - CEE: CBRE Outsourcing
• Najlepšia spolupráca medzi privátnou a akademickou sférou: T-Systems Education Academy na miestnych univerzitách, Teaching @ University (Centrum pre severoamerické štúdiá, Dell)
 
Členkou nezávislej poroty, ktorá ocenila spoločnosti za ich prínos k rozvoju sektora centier zdieľaných služieb v regióne v roku 2017 bola Tímea Balážová Hlohinec, Senior konzultant z odboru investičných projektov SARIO. Vďaka aktívnej prezentácii podujatia a snahám zo strany agentúry SARIO sa tento rok podarilo rozšíriť počet slovenských zástupcov v porote, ktorej členom sa stal aj Peter Rusiňák, koordinátor Fóra centier podnikových služieb BSCF.
 
Odovzdávanie cien pre Centrá zdieľaných služieb a outsourcingu v CEE je vynikajúcou príležitosťou oceniť úsilie a aktivity firiem a miest v sektore a tiež zviditeľniť Slovensko ako ideálnu destináciu pre tento typ investícií. Agentúra SARIO preto podporuje slovenské spoločnosti a odborníkov z odvetvia k účasti a zapojeniu sa do nominačného procesu aj nadchádzajúcich rokoch.

Viac informácií na oficiálnej stránke podujatia.