SARIO na Forum Agenti 2017

V dňoch 23. až 25. novembra 2017 sa v Miláne konala medzinárodná výstava Forum Agenti Milano 2017, na ktorej sa aktívne zúčastnila aj Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO).

Najväčší veľtrh obchodných agentov v Miláne predstavuje možnosti vstupu na trh a sprostredkovanie kontaktov s potenciálnymi partnermi pre rozvoj podnikania. Fórum Agenti je miestom, kde nájdete svojho obchodného zástupcu pre taliansky trh. 
Na tejto B2B akcii sa stretli spoločnosti a vyberali obchodní zástupcovia naprieč všetkými sektormi.
Vysokú pravdepodobnosť úspechu a potenciálu podujatia zaručovalo aj samotné miesto konania Miláno, ktoré bezpochyby patrí k hlavným metropolám ekonomického a hospodárskeho diania v IT ale aj celej EÚ. 

Veľvyslanectvo SR v Ríme zabezpečilo prezentáciu Slovenska aj na výstavnej ploche veľtrhu, kde agentúra SARIO predstavila svoje služby pre podporu rozvoja zahraničného obchodu. Pod záštitou Veľvyslanectva Slovenskej Republiky v Miláne odznela prezentácia SARIO „Business Friendly Slovakia“. 
Pridanou hodnotou veľtrhu boli okrem B2B stretnutí aj právne a daňové konzultácie poskytované na vyžiadanie a zdarma. 

Účasť na FORUM AGENTI MILÁNO 2017 podporilo Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Ríme. Veľvyslanec SR v Ríme p. Ján Šoth, spolu s riaditeľom Slovenského inštitútu v Ríme p. Petrom Dvorským navštívili v piatok 24. novembra spoločný prezentačný stánok.