SARIO na Summite a odovzdávaní cien pre centrá zdieľaných služieb USA Európa 2017

Dňa 28. júna 2017 sa uskutočnil Summit a odovzdávanie cien pre Centrá zdieľaných služieb USA-Európa 2017 v New Yorku, na ktorom boli ocenené najprestížnejšie americké spoločnosti pôsobiace v strednej a východnej Európe za ich prínos a aktivity v odvetví.

Táto udalosť bola v USA po prvýkrát organizovaná agentúrou BiznesPolska. Agentúra úspešne založila tradíciu podujatia pre centrá zdieľaných služieb (SSC) so zameraním na celý región strednej a východnej Európy, ktoré sa uskutočňuje každoročne vo Varšave, v Poľsku. Summit a slávnostné udeľovanie ocenení v New Yorku spojilo 125 top-manažérov zo 79 spoločností a účastníkov zo 16 krajín.

Róbert Šimončič, generálny riaditeľ Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) bol medzi VIP porotou zloženou z priemyselných expertov a propagačných agentúr, ktorá ocenila 10 spoločností. V kategórii Top US ITO/BPO in Czech/Slovakia bola ocenená spoločnosť Accenture, ktorá má veľmi silné zastúpenie na Slovensku a významne prispieva k úspechu spoločnosti v regióne.

Accenture Delivery Center na Slovensku je súčasťou Global Delivery Network, ktorá poskytuje služby na rozhraní obchodu a technológie a zamestnáva 1560 ľudí. Navyše, bolo veľkým úspechom vidieť na zozname užšieho výberu spoločností v kategórii Top US SSC Czech/Slovakia ďalšie dve centrá zdieľaných služieb zo Slovenska, a to Adient a Mondelez. Obe spoločnosti boli založené na Slovensku pred viac ako 10 rokmi.

Adient ako najväčší globálny dodávateľ sedadiel do automobilov má len jedno globálne SSC so sídlom v Bratislave. Zatiaľ čo centrum Mondelez v Bratislave zamestnávajúce viac ako 31 národností hrá kľúčovú úlohu pre nadnárodnú korporáciu v Európe, na Blízkom a Strednom východe a v Afrike.

Slávnostnému udeľovaniu ocenení predchádzal sektorovo orientovaný summit, na ktorom sa pán Šimončič, generálny riaditeľ SARIO, zúčastnil panelovej diskusie zameranej na prieskum možností pri výbere vhodného miesta na zriadenie nových centier zdieľaných služieb alebo centier pre outsourcing podnikov v regióne strednej a východnej Európy.

Slovensko, hoci predstavuje jeden z najmenších trhov v strednej a východnej Európe, ponúka konkurencieschopné podmienky a zastúpenie viac ako 16 amerických spoločností s prevádzkami SSC/IT/BPO zamestnávajúcimi viac ako 17 000 ľudí, čo dokazuje ich spokojnosť a pretrvávajúci záujem o krajinu.

Viac informácií o podujatí na webstránke sharedserviceseurope.com

Agentúra SARIO podporuje spoločnosti a sektorových odborníkov zo Slovenska, aby sa zúčastnili podujatia a nominačného procesu v nasledujúcom roku.

Viac informácií o oblasti SSC a BPO na Slovensku nájdete na našej webstránke.