Úspešný projekt agentúry SARIO priniesol 7days a Bake Rolls na juh Slovenska

Grécky pekárenský gigant Chipita plánuje postaviť v Kostolných Kračanoch neďaleko Dunajskej Stredy obrovskú pekáreň, ktorá ročne vyprodukuje až vyše 72-tisíc ton pečiva.
Celý závod ležiaci na ploche sedem a pol hektára má pritom Grékov stáť až 63 miliónov eur a prácu má v ňom nájsť vyše 600 ľudí. Vyplýva to z investičného projektu, ktorý už Gréci predložili slovenských povoľovacím úradom. Agentúra  SARIO, ktorá od začiatku spolupracuje s investorom má informáciu, že výstavbu závodu by chcela spoločnosť spustiť už v druhom štvrťroku 2018 a výroba by sa v ňom mala odštartovať v druhom štvrťroku 2019. Majiteľom slovenskej Chipity je česká materská spoločnosť. Tú ovláda známy grécky podnikateľ Spyros Theodoropulos, ktorý firmu kúpil v roku 2012.
Investorovým plánom je výstavba výrobného závodu ako aj kancelárskych priestorov plus úprava okolitých vonkajších priestranstiev.
Celý projekt sa bude nachádzať mimo zastavaného územia obce Kostolné Kračany. Celková veľkosť továrne Chipita sa má pohybovať okolo 22 327 metrov štvorcových. Nie je sa pritom veľmi čomu diviť, že investor si zvolil práve túto obec. Ako mnohým iným investorom, aj Chipite konzultanti agentúry SARIO vytipovali na základe požiadaviek na infraštruktúru lokalitu, ktorá zodpovedala presným požiadavkám spoločnosti. Výberu lokality predchádzali analýzy regiónu, komunikácia so zástupcami samosprávy, identifikácia potenciálnych dodávateľov a poskytovateľov služieb ako aj konzultačná činnosť v oblasti investičnej pomoci.

Pracovníci pekárne budú podľa zverejnenej správy vyrábať na jednej linke slané pečivo a na troch ďalších obľúbené croissanty 7days. Objem výroby tejto továrne znie pre bežného konzumenta astronomicky. Denne sa má vyrobiť až 3,3 miliónov balení croissantov a pol milióna Bake Rolls. Podľa odhadov, firma bude schopná zamestnať približne 609 zamestnancov. Na Slovensku tak vznikne továreň, ktorá za rok vyprodukuje polovicu súčasnej celoslovenskej výroby pečiva.

Chipita pritom patrí medzi najrýchlejšie rastúce potravinárske podniky. Ich značky sú medzinárodne uznávané a výrobky sú spotrebiteľom k dispozícií v 67 krajinách.
 
 

 
( zdroj: Agentúra SARIO, TS/Chipita)