2022 Korea – V4 Project Investment Cooperation Plaza

streda, 30. november 2022
Dňa 30. novembra sa vo Varšave uskutočnil prvý ročník podujatia 2022 Korea – V4 Project Investment Cooperation Plaza, organizovanom Korea-Trade Investment Promotion Agency (KOTRA) v spolupráci s Polish Investment and Trade Agency (PAIH) a Veľvyslanectvom Kórejskej republiky vo Varšave.

Cieľom podujatia, na ktorom sa stretla približne stovka zástupcov kórejských spoločností pôsobiacich v krajinách V4, bolo predstavenie podmienok investícií v krajinách Vyšehradskej skupiny a politiky podpory zahraničných investícií.

Prvá časť podujatia sa venovala investičnému prostrediu v krajinách V4, ktorá zahŕňala prezentáciu senior konzultantky odboru investičných projektov agentúry SARIO Simony Jurkovičovej na tému podnikateľského a investičného prostredia Slovenska a schémy investičnej pomoci. Na podujatí mali zastúpenie taktiež predstavitelia investičných agentúr Poľska (PAIH), Maďarska (HIPA) a Českého veľvyslanectva v Poľsku.

Druhá, poobedná časť programu bola venovaná predstaveniu strategických projektov, ktoré sú alebo budú realizované v Poľsku, konkrétne projekt nového centrálneho letiska, Iniciatíva troch morí a projekty výstavby veterných elektrární v Baltskom mori a výroby vodíka.
Záznam vystúpenia je možné sledovať tu.