SIAL Shanghai 2023

štvrtok, 25. máj 2023
Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) zorganizovala podnikateľskú misiu do Číny s návštevou potravinárskej výstavy SIAL Shanghai, ktorá sa konala v dňoch 18. – 20. mája 2023 v Shanghai New International Expo Center. Na výstave sa v rámci 12 tématických pavilónov zúčastnilo viac ako 4 500 vystavovateľov z viac ako 60 krajín a regiónov z celého sveta.
Delegácia počas návštevy veľtrhu absolvovala množstvo B2B stretnutí, niektoré z nich vyústili do osobných návštev výrobných závodov v mestách Hangzhou a Suzhou. Podnikateľov osobne sprevádzal aj Vladimír Hodál, ekonomický diplomat Generálneho konzulátu Šanghaj, ktorý vďaka znalosti regiónu výrazne prispel k bezchybnému priebehu podnikateľskej misie.Generálny konzulát v Šanghaji získal možnosť bezplatne využiť vlastný stánok a odprezentovať tak slovenské výrobky. Jednalo sa o prvý národný stánok, ktorý malo Slovensko v rámci výstavy SIAL v histórií - v minulosti slovenské firmy vystavovali samostatne, alebo pod stánkom krajín EÚ.            V rámci národného stánku boli vystavené produkty spoločnosti St. Nicolaus a. s., ktorú osobne zastupoval CEO spoločnosti Matej Sabol, ďalej boli vystavené produkty firiem Sonrisas s.r.o., KOLATCH s. r. o, Fit4you, Gentlejam s.r.o., Descanti, s.r.o., POMFY s. r. o., BARZZUZ s.r.o., Zdravia s.r.o., TANAWA, s.r.o. a minerálne vody značiek SULÍNKA a FATRA.
Z vystavovaných produktov zaujali v najväčšej miere práve naše minerálne vody, po ktorých je vďaka ich zloženiu s vysokým obsahom minerálov a zaujímavému baleniu dopyt na čínskom trhu.

---------

SIAL je francúzska skratka pre „Salon International De L'Alimentation“ (v preklade Medzinárodná výstava potravín) a je súkromnou značkou Comexposium Group, piateho najväčšieho organizátora výstav na svete.  Globálne výstavy SIAL sa každoročne konajú okrem iných miest Šanghaja aj v Shenzhene, Paríži, Montreale, Toronte, Las Vegas, Naí Dillí, Kuala Lumpur a Jakarte. Comexposium Group predstavila SIAL v Číne v roku 2000 v snahe zlepšiť tamojší potravinársky priemysel. Počas 23 rokov pôsobenia na čínskom trhu SIAL China organizuje dve významné výstavy F&B: SIAL Shanghai a SIAL Shenzhen. Tohtoročná výstava na ploche s rozlohou 180 000 m2 predstavila produkty zo sektorov mliečnych výrobkov, nealkoholických nápojov, potravín, mäsa a hydiny, morských plodov, alkoholických nápojov, a tiež boli predstavené rôzne národné a regionálne pavilóny.