SARIO v regiónoch — Čínske obchodné fórum

Dňa 5. 6. 2017 zorganizovala banskobystrická regionálna komora SOPK, Slovensko – čínska podnikateľská rada a Mesto Banská Bystrica v spolupráci so Slovenskou agentúrou pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) SLOVENSKO – ČÍNSKE OBCHODNÉ FÓRUM v priestoroch historickej Radnice v Banskej Bystrici.

Slávnostné otvorenie zahájili viceprimátor mesta, pán Jakub Gajdošík, pán Pavol Antalič, predseda Slovensko – čínskej podnikateľskej rady a obchodný radca čínskeho veľvyslanectva v Bratislave. Hlavnou témou bilaterálneho stretnutia bola spolupráca medzi Slovenskom a Čínskou ľudovou republikou a predstavenie ekonomického prostredia na Slovensku. Agentúra SARIO sa aktívne podieľala na programe obchodného fóra a to vo forme prezentácie.

Regionálna manažérka pre banskobystrický kraj Michaela Čajková predstavila činnosť agentúry SARIO a informovala zúčastnených o možnostiach získania štátnej pomoci. Zúčastnené spoločnosti mali najmä záujem dozvedieť sa viac o spolupráci v podnikaní a prieniku na slovenský ale aj čínsky trh.