Slovensko na veľtrhu Gulfood Dubai 2018

Dubaj

Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) v rámci národného projektu „Podpora internacionalizácie MSP“, ktorý je realizovaný v rámci Operačného programu Výskum a inovácie, v termíne 18. – 22. februára 2018 pripravila pre osem slovenských malých a stredných podnikateľov platformu pre ich možnú prezentáciu v rámci spoločnej expozície vo vizuále značky Slovensko GOOD IDEA SLOVAKIA na 23. ročníku medzinárodného veľtrhu Gulfood Dubai 2018, ktorý je jedinečným medzinárodným potravinárskym veľtrhom v regióne Blízkeho Východu.
 
Gulfood Dubai je najväčší prezentačný a kontraktačný veľtrh potravín a nápojov na svete, kde prezentuje svoje výrobky a produkty viac ako 5000 spoločností zo 120 krajín sveta. Po prvý raz v histórii sa na ňom predstavila aj Slovenská republika formou spoločnej národnej expozície.

V rámci spoločnej expozície sa predstavili spoločnosti ALFA-R s.r.o., GAS FAMILIA s.r.o., Ing. Ján Cibulka - GCM-KOM, KOLIBA a.s., Pečivárne Liptovský Hrádok, s.r.o., QUADRA SYNERGY, s.r.o., TATRAKON, spol. s r.o. a TEKMAR SLOVENSKO s.r.o. Cieľom účasti slovenských spoločností v spoločnej národnej expozícii bola možnosť prezentovať svoju podnikateľskú činnosť a predstaviť zahraničným partnerom sortiment svojich výrobkov, ako aj nadviazať obchodné kontakty s cieľom uzatvorenia obchodných kontraktov a exportu výrobkov do zahraničia. Slovenskí vystavovatelia absolvovali počas veľtrhu viac ako 300 relevantných rokovaní so zahraničnými partnermi. Spoločnosti Pečivárne Liptovský Hrádok, s.r.o. a QUADRA SYNERGY, s.r.o. umiestnili svoje výrobky aj do „Discover Zone“ interaktívnej galérie určenej na prezentáciu produktov, ktoré sú pre trh nové. O výživových doplnkových produktoch spoločnosti QUADRA SYNERGY, s.r.o. písali aj miestne noviny Gulfood Show Times.Sprievodným podujatím k národnej expozícii Slovenskej republiky na veľtrhu Gulfood Dubai 2018 bola podnikateľská misia, ktorú v termíne 18. – 21. 2. 2018 zorganizovalo SARIO v spolupráci s MPRV SR pre viac ako desiatku slovenských malých a stredných podnikov.
Cieľom podnikateľskej misie pod vedením podpredsedníčky vlády a ministerky pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Gabriely Matečnej bolo posilnenie hospodárskej spolupráce, hľadanie nových obchodných príležitostí pre zúčastnené firmy a nadviazanie užšej spolupráce s partnermi zo SAE.
Slovensko síce nemôže konkurovať množstvom produkcie, ale kvalitou potravín určite áno,“ uviedla podpredsedníčka vlády a ministerky pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Gabriela Matečná, ktorá počas pracovnej cesty absolvovala viacero stretnutí s predstaviteľmi vlády SAE. Všetky štyri stretnutia boli veľmi zaujímavé a motivujúce. Naši partneri boli veľmi prekvapení, čo všetko môže taká malá krajina ako Slovensko ponúknuť. Máme skúsenosti, ponúkame priestor na investície, ale najmä dokážeme vyrobiť zdravé a bezpečné potraviny,“ dodala Gabriela Matečná.
Súčasťou programu delegácie bola aj účasť na podujatí „Slovenský národný deň“, ktoré sa konalo 20.2.2018 v konferenčných priestoroch výstaviska. Podujatie, ktoré svojím príhovorom otvorila podpredsedníčka vlády  G. Matečná spolu s veľvyslancom SR v SAE p. D. Horniakom, bolo zamerané predovšetkým na prezentáciu slovenského obchodné prostredia a zároveň aj zúčastnených slovenských potravinárskych spoločností arabským partnerom, prítomným na konferencii. Subjekty z oboch krajín viedli po úvodných prezentáciách podnetné bilaterálne rokovania. Video z archívu TV Markíza: http://videoarchiv.markiza.sk/video/televizne-noviny/televizne-noviny/79829_televizne-noviny


Napísali o nás:
 
https://ekonomika.sme.sk/c/20766519/na-svetovej-vystave-gulfood-v-dubaji-sa-prezentovali-aj-deviati-slovenski-potravinari.html

https://spectator.sme.sk/c/20766926/slovak-food-producers-exhibit-in-dubai-for-the-first-time.html

http://www.netky.sk/clanok/slovenski-potravinari-sa-prvykrat-prezentovali-na-vystave-gulfood-v-dubaji
http://www.mpsr.sk/?navID=1&id=12615