×
21.05.2024 - 23.05.2024

13. ročník Medzinárodnej investičnej konferencie „Sarajevo Business Forum 2024“

Typ

Veľvyslanectva  Bosny a Hercegoviny v Prahe informuje o konaní 13. ročníka Medzinárodnej investičnej konferencie „Sarajevo Business Forum 2024“ 21.-23. mája 2024 v Sarajeve.   

 

Podujatie má regionálny charakter a je zamerané na prilákanie zahraničných investícií do Bosny a Hercegoviny, krajín západného Balkánu a regiónu juhovýchodnej Európy, ako aj na rozšírenie investičnej a ekonomickej spolupráce medzi  Bosnou a Hercegovinou, Srbskom, Chorvátskom, Čiernou Horou, Slovinskom, Severným Macedónskom a Albánskom. Jedným z hlavných organizátorov fóra je Bosnia Bank International, s podporou jej akcionárov Islamic Development Bank Group, Abu Dhabi Islamic Bank a Dubai Islamic Bank. 

 

Medzi kľúčové témy tohtoročného fóra patria investície do: energetickej efektívnosti, elektromobility, skladovania energie a IT priemyslu. Panelové diskusie budú zamerané na riešenie energetickej a klimatickej krízy, posilňovanie hospodárskej spolupráce a prilákanie investícií do regiónu západného Balkánu, verejno-súkromné partnerstvá, investície do kritickej infraštruktúry a na podporu lepšej regionálnej spolupráce. 

 

Viac informácií je uvedených na stránke: https://www.sarajevobusinessforum.com/en/2024