03.10.2025

Ako expandovať podnikanie do Dubaja

Ako expandovať podnikanie do Dubaja

Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) v spolupráci so Slovak Business Council (SBC) v Dubaji zorganizovala 2. októbra 2025 pre slovenské spoločnosti webinár AKO EXPANDOVAŤ PODNIKANIE DO DUBAJA, ktorý poskytol slovenským podnikateľom praktický prehľad o možnostiach vstupu na trh Spojených arabských emirátov a špecifikách podnikania v Dubaji.

Úvodné príhovory predniesli Daniel Ondruš, zástupca riaditeľa Odboru zahraničného obchodu SARIO a Karol Sereday, Slovak Business Council (SBC).

Následne odzneli prezentácie a odborné vstupy:

  • Obchod medzi SAE a Slovenskom - Radovan Hudák, ekonomický diplomat, Veľvyslanectvo SR v Abu Dhabi
  • Založenie spoločnosti v SAE - Miloslav Makovini, Incorportas
  • Investičné a realitné príležitosti v Dubaji - Mária Fuseková a Michal Fusek, Trim Real Estate
  • Obchodné priestory pre podnikanie - Jana Hewitt, OneSpace

Po prezentačnej časti nasledovala diskusia, počas ktorej mali účastníci možnosť klásť konkrétne otázky týkajúce sa legislatívy, registrácie firiem, obchodných partnerstiev či praktických aspektov života a podnikania v Dubaji.

Záznam z webinára si môžete pozrieť tu.