Memorandum o spolupráci medzi SARIO a Španielsko-slovenskou obchodnou komorou

štvrtok, 01. apríl 2010
SARIO

Generálny riaditeľ SARIO Juraj Kiesel a podpredseda správnej rady Španielsko-slovenskej obchodnej komory Francisco de la Sierra dňa 30. marca 2010 podpísali Memorandum o spolupráci medzi oboma inštitúciami.

 

Komora vznikla koncom roka 2009 a jej primárnym cieľom je zintenzívniť bilaterálne obchodné vzťahy Slovenska so Španielskom, pritiahnuť španielskych investorov na Slovensko a súčasne reprezentovať záujmy španielskych spoločností etablovaných na Slovensku. Vzhľadom na prienik záujmov Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu a Španielsko-slovenskej obchodnej komory je podpis Memoranda o spolupráci dôkazom vzájomného interesu pracovať na spoločných aktivitách. Perspektívy Španielska potrebujú výraznú podporu, na čo predstavitelia SARIO a komory vyjadrili presvedčenie, že spomedzi krajín východnej Európy, Slovensko je atraktívnou krajinou ako pre investorov tak i pre obchodníkov.

 

Jednými z prvých pripravovaných aktivít SARIO a komory sú kooperačné dni španielskych a slovenských spoločností v priestoroch SARIO. Francisco de la Sierra sa zmienil aj o typicky španielskom podujatí, počas ktorého sa pripravuje paella priamo na ulici a tam sa aj konzumuje. Túto slávnosť komora predbežne plánuje na jeseň 2010 s presvedčením, že svojou výnimočnosťou pritiahne množstvo španielskych podnikateľov na Slovensku a neodmysliteľne i strategických slovenských partnerov a inštitúcie.

 

Viac o Španielsko-slovenskej obchodnej komore na webovej stránke: www.camaradecomercio.sk.