×
03.07.2024

Nová investícia zo Škandinávie

Nová investícia zo Škandinávie

SARIO asistovalo pri príchode švédskej spoločnosti CabinAir na slovenský trh. Konzultanti odboru investičných projektov boli od začiatku októbra 2022 v kontakte so švédskym investorom CabinAir, ktorý vyrába kabínové a vzduchové filtre, prevažne do automobilového priemyslu. 

Vo februári 2023 sme od investora obdržali informáciu, že pre svoj nový závod si spomedzi všetkých konkurenčných krajín vyberá Slovensko. Bezprostredne po tejto pozitívnej správe mala firma CabinAir na Slovensku aj svojho prvého zamestnanca, plant manažéra zo Slovenska, ktorý má na starosti rozbehnutie fabriky.

V apríli toho istého roku prebehlo stretnutie v priestoroch SARIO, kde boli investorovi zodpovedané otázky týkajúce sa najmä trhu práce a dostupnosti pracovnej sily. Na základe požiadaviek od investora sme sa zameriavali najmä na lokality na západnom Slovensku, kde sme spolu s investorom navštívili niekoľko potenciálnych lokalít na umiestnenie ich prevádzky. V máji 2024 nám investor oznámil, že ako najvhodnejšiu lokalitu na Slovensku si vyberajú halu Cromwell v Novom Meste nad Váhom. Zároveň spoločnosť CabinAir už začala aj s náborom prvých zamestnancov.  Investícia má postupne dosiahnuť výšku cca 1,5 mil. EUR a na začiatok vytvoriť 15-20 nových pracovných miest. 

Svoje výrobky bude dodávať najmä do novovznikajúceho závodu VOLVO na východnom Slovensku, avšak záujem o ich výrobky majú aj iné automobilky. 

Zdroj fotografie: https://cabinair.com/ 

Napísali o nás:  https://ekonomika.pravda.sk/firmy-a-trhy/clanok/715946-na-slovensko-mieri-novy-investor-je-to-vdaka-automobilke-volvo/