×
30.05.2024

Podnikateľská misia do Indiany

Podnikateľská misia do Indiany

V dňoch 23. - 26. mája 2024 sa uskutočnila pracovná cesta delegácie SR vedená štátnym tajomníkom Ministerstva hospodárstva SR Kamilom Šaškom na podujatie Indiana Global Economic Summit (IGES) 2024 v americkom Indianapolise. 

Samitu IGES 2024 sa zúčastnilo viac ako 800 hostí a delegácií z 31 krajín sveta. Summit sa konal opätovne pod záštitou úradujúceho guvernéra štátu Indiana Erica J. Holcomba. S americkým štátom Indiana má Slovensko dlhoročnú úzku spoluprácu v oblasti obrany a bezpečnosti a na základe vládneho memoranda podpísaného v roku 2018 už aj v oblasti ekonomických vzťahov a vzájomného prepájania podnikateľských subjektov.

Podnikateľská misia do Indiany

Hlavnými bodmi programu delegácie bolo vystúpenie štátneho tajomníka MH SR Kamila Šaška v panelovej diskusii Pragmatic Pathways to the Green Economy,  bilaterálne stretnutie delegácie s guvernéra Holcomba a účasť slovenských spoločností na sprievodných B2B / B2G networkingových podujatiach organizovaných Indiana Economic Development Corporation.  

Okrem zástupcov MH SR a generálneho riaditeľa SARIO Roberta Šimončiča boli súčasťou delegácie aj vrcholní predstavitelia ZÚ SR vo Washingtone D. C., štátny tajomník Ministerstva obrany SR Igor Melicher, generálny riaditeľ EXIMBANKA Rastislav Podhorec, ako aj 4 zástupcovia slovenského biznisu – ColGrow Business Solutions, DimensionLab, Institute of Informatics SAV, Zero Emission Company.

Podnikateľská misia do Indiany