×
24.05.2024

Podnikateľská misia do Južnej Kórey

Podnikateľská misia do Južnej Kórey

Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) spoluorganizovala podnikateľsko-akademickú misiu do Južnej Kórei v dňoch 12. 5. - 15. 5. 2024 v spolupráci s Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ SR) a Veľvyslanectvo SR v Soule. Misia sa konala v rámci oficiálnej návštevy ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, Juraja Blanára v Južnej Kórei a ponúkla jedinečnú príležitosť pre slovenské podnikateľské subjekty a vzdelávacie inštitúcie odprezentovať svoje služby, produkty a nadviazať cenné kontakty na kórejskom trhu. Súčasťou oficiálneho programu ministra bolo aj otvorenia honorárneho konzulátu SR v meste Ulsan. 

Pracovný program misie pozostával z dvoch business fór. Prvé z nich sa konalo na Veľvyslenectve SR v Soule a oficiálne ho otvoril Rastislav Chovanec, štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR. Program začal  prezentáciou agentúry SARIO, ktorá predstavila Slovensko ako atraktívnu investičnú destináciu. Nasledovali prezentácie zástupcov Eximbanky a vybraných slovenských, ako aj kórejských podnikateľov. Podujatie pokračovalo B2B stretnutiami, ktorých bolo viac ako 40.  

Po obede sa delegácia podnikateľov presunula na Kórejskú obchodnú komoru KCCI, kde si slovenská strana vypočula prezentáciu o biznis prostredí v Kórejskej republike. Záver dňa patril návšteve najväčšieho výstaviska v Južnej Kórei – COEX. 

Podnikateľská misia do Južnej Kórey

Akademická časť delegácie mala jedinečnú možnosť stretnúť sa s vedením jednej z troch najprestížnejších univerzít v krajine, Yonsei University (76. miesto na svete). Výsledkom predošlých aktivít SARIO a Veľvyslanectva SR v Soule už je aj výmena doktorandov medzi univerzitami Yonsei a STU BA. 

Druhý deň sa delegácia letecky presunula do industriálneho mesta Ulsan, kde bolo pripravené ďalšie biznis fórum. Program sa odohrával v Technoparku, centre technologických inovácií. Zahŕňal prezentácie SARIO, kórejských technologických spoločností a takisto viac ako 30 biznis stretnutí. 

Poobede sa celá delegácia presunula do najväčšej továrne spoločnosti Hyundai na výrobu automobilov, kde mali zúčastnení možnosť pozrieť si výrobné priestory závodu a stretnúť sa s top manažmentom spoločnosti. Na záver dňa sa väčšia časť delegácie vrátila do Soulu. Druhá časť absolvovala stretnutie v spoločnosti Hyundai WIA v meste Changwon. 

Na podnikateľskej misii participovalo 17 slovenských podnikateľov rôzneho sektorového zamerania a sedem predstaviteľov slovenských akademických inštitúcií.