×
15.04.2024

Podnikateľská misia Lotyšsko a Litva

Podnikateľská misia Lotyšsko a Litva 2024

Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu v rámci Národného projektu, pripravila podnikateľskú misiu do Lotyšska a Litvy, kde pre slovenské malé a stredné podniky, zorganizovala zaujímavý program. 


Misie sa zúčastnilo 10 malých a stredných firiem: Kodiva, 3IPK, a.s.,  5.0 technologies, j.s.a., Payout a.s., PLQ Development, GoodRequest, Jerome&Curtis s.r.o., Lori Freight s.r.o, BARANI DESIGN, s.r.o., M2M Solutions s.r.o.
Prvá časť misie začala príletom do Rigy, kde SARIO v spolupráci s Veľvyslanectvom SR v Lotyšsku pripravili podujatie Doing Business in Latvia, na ktorom sa zúčastnili zástupkyne Lotyšskej investičnej a rozvojovej agentúry Solvita Gulbe a Iveta Strupkāja, ktoré odprezentovali ekonomickú stránku krajiny ako aj príležitosti v teritóriu, ktoré sa otvárajú práve pre zahraničné spoločnosti. Po oficiálnej časti mali firmy možnosť neformálneho networkingu so zástupkyňami Lotyšskej investičnej a rozvojovej agentúry aj s Branislavom Pavlovičom, veľvyslancom SR a Slavomírom Nagyom, ekonomickým diplomatom SR, ktorí im poskytli relevantné informácie týkajúce sa rozličných sektorov a podujatí organizovaných na Pobaltí.


V stredu sa delegácia presunula do Vilniusu, kde sa zúčastnila Summitu Trojmoria, ktorý bol dedikovaný témam ako logistika, preprava, zelené technológie IKT, ale aj obnove Ukrajiny. Spoločnosti využili príležitosť vypočuť si prínosné diskusie vysokopostavených politikov a odborníkov z rôznych členských krajín Iniciatívy Trojmoria  a absolvovali viacero B2B rokovaní so širokým spektrom partnerov.