×
22.11.2023

Podnikateľská misia na Web Summit Lisabon 2023

Podnikateľská misia Websummit Lisabon

Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu v rámci Národného projektu, pripravila podnikateľskú misiu na podujatie Web Summit, ktoré je najväčšou medzinárodnou technologickou konferenciou a výstavou svojho druhu. Ôsmeho ročníka sa zúčastnilo viac ako 70 tisíc návštevníkov, spoločne s 9 MSP v rámci podnikateľskej misie a približne 90 zástupcov firiem zo Slovenska. 

V rámci programu misie sa spoločnosti zúčastnili 4 dňového programu Web Summitu, ktorý zahŕňal prezentačné stánky krajín, spoločností, ale aj startupov. Každý deň sa konala stovka sprievodných podujatí (konferencií, okrúhlych stolov a Q&A), kde nosnou témou bola umelá inteligencia v rôznych aspektoch priemyslu aj bežného života. 

Zastupiteľský úrad SR v Lisabone pripravil pre účastníkov seminár so slovenskou právničkou, ktorá dlhodobo pôsobí na Portugalskom trhu, kde prezentovala možnosti a úskalia podnikania v Portugalsku a networkingovú recepciu s veľkým prínosom pre zosieťovanie slovenských účastníkov so zástupcami Veľvyslanectva SR v Lisabone.

Podnikateľská misia mala veľmi pozitívne ohlasy medzi jej účastníkmi. Úspechom misie bolo aj zaradenie slovenskej spoločnosti Nordics.io do Web Summit BETA programu, ktorý im poskytol výstavné miesto počas celého dňa medzi top svetovými startupovými spoločnosťami a tak mali väčšiu možnosť zaujať svojich budúcich obchodných partnerov.