×
31.01.2024

SARIO asistovalo pri investícií talianskeho investora Meta System

SARIO asistovalo pri investícií talianskeho investora Meta System

Talianska spoločnosť Meta System si v Trnave založila slovenskú entitu Meta System Slovakia, ktorá už od marca 2024 plánuje začať s montážou palubných nabíjačiek pre automobily.

Spoločnosť sa už viac ako 45 rokov existencie venuje nielen elektromobilite, ale aj ochranným modulárnym systémom pre kabriolety či inteligentným dopravným systémom.

Pre založenie novej entity sa rozhodla v nadväznosti na získanie zákazky od nemeckého závodu BMW, čo bolo jedným z kľúčových faktorov pre expanziu na nový európsky trh. Počas rozhodovacieho procesu boli v hre okrem Slovenska aj Poľsko či juh Talianska.

Konzultanti Odboru investičných projektov SARIO boli v kontakte so zástupcami firmy už od júla 2022, kedy bola pre investora pripravená ponuka vhodných nehnuteľností a niekoľkokrát konzultovaná schéma regionálnej investičnej pomoci.

Počas spolupráce s investorom SARIO zorganizovalo niekoľko stretnutí, ktoré zahŕňali stretnutia s personálnymi agentúrami či Trnavským samosprávnym krajom s cieľom predstaviť investorovi Trnavský kraj, systém duálneho vzdelávania či usporiadania diskusie o dostupnosti pracovnej sily v regióne. 

Po potvrdení získania zákazky od BMW na výrobu palubných nabíjačiek pre automobily si spoločnosť Meta System na Slovensku založila novú entitu — Meta System Slovakia a následne spoločnosť podala žiadosť o investičnú pomoc. V žiadosti indikovala, že závod plánuje preinvestovať celkovo 157 miliónov EUR a vytvoriť 494 nových pracovných miest.