×
05.06.2024

SARIO Bussines Day — V regiónoch

SARIO Bussines Day — V regiónoch

Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) organizuje medzinárodné kooperačné podujatia na podporu exportu slovenských firiem od roku 2007. Jarná edícia podujatia tejto platformy - SARIO Bussines Day V REGIÓNOCH 2024 – sa konala 4. júna 2024 v Banskej Bystrici. 

Kooperačného podujatia SARIO Bussines Day V REGIÓNOCH 2024 sa zúčastnilo 82 slovenských subjektov a zástupcovia šiestich zahraničných obchodných komôr, ktorí sa stretli počas takmer 170 vopred naplánovaných rokovaní a ďalších desiatok počas celodenného networkingu aj s množstvom odborných partnerov podujatia. Generálnym partnerom podujatia bola už tradične ČSOB.

SARIO Bussines Day V REGIÓNOCH 2024

Odborné panelové diskusie sa venovali podpore ekonomického rastu v Banskobystrickom kraji, predstavili domáce a zahraničné firmy úspešné v tomto regióne, dronový priemysel na Slovensku a konkrétne nástroje a zdroje financovania nových projektov. 

Účastníci podujatia a ďalší zástupcovia výrobných spoločností sa popoludní zúčastnili interaktívneho investičného seminára o možnostiach zavedenia centier podnikových služieb nad rámec výroby v Banskobystrickom kraji. 

SARIO má aktuálne celkovo 71 rozpracovaných projektov v sektoroch priemyselnej výroby, technologických centier a centier zdieľaných služieb. V 34 prípadoch agentúra ponúkla investorom o.i. lokality v Banskobystrickom kraji.

SARIO Bussines Day V REGIÓNOCH 2024

Fotogalériu z podujatia si môžete pozrieť na tomto linku.

Rovnako si môžete pozrieť krátky video zostrih na tomto linku.