×
25.04.2023

SARIO na Hannover Messe 2023

Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu v rámci národného projektu Podpora internacionalizácie MSP v termíne 17.—21. apríla 2023 pripravila pre osem slovenských spoločností, platformu pre ich prezentáciu v rámci spoločnej expozície na medzinárodnom veľtrhu Hannover Messe 2023.

Na výstave prezentovalo svoju činnosť viac ako 4000 vystavovateľov a samotný veľtrh navštívilo viac ako 130 000 návštevníkov. Partnerskou krajinou veľtrhu bola Indonézia. Zúčastnené slovenské spoločnosti — ITAPS, KELEX, RVmagnetics, Shrinktech, SluS, TESLA Liptovský Hrádok, Zlieváreň Zábrež, ZVS-Armory.

Hannover Messe je popredný technologický veľtrh spájajúci pod jednou strechou viaceré medzinárodné veľtrhy, preto vystavovatelia majú možnosť naplno využiť trhový potenciál svojej spoločnosti a jej produktov a etablovať sa naprieč odvetviami.

Konzultanti Odboru zahraničného obchodu agentúry SARIO v spolupráci s kórejskou obchodnou komorou Kotra Bratislava zorganizovali počas veľtrhu Hannover Messe aj stretnutie niektorých slovenských spoločností s najrýchlejšie rastúcou juhokórejskou spoločnosťou v oblasti robotiky na domácom trhu.

Význam participácie Slovenska na veľtrhu Hannover Messe 2023 podporili svojou návštevou aj mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Slovenskej republiky Marián Jakubócy, ktorý počas svojej návštevy na expozícii diskutovali so zástupcami  zúčastnených spoločností o ich výrobnom programe a o možnostiach obchodovania na nemeckom trhu.