×

SARIO na Ningbo Expo 2019 – The 5th China CEEC Expo


Ningbo Expo 2019 – The 5th China CEEC Expo 
 
V dňoch 8. - 12. júna 2019 zorganizovala agentúra SARIO do mesta Ningbo, Čína pracovnú cestu podnikateľskej delegácie 26 slovenských výrobcov / vystavovateľov z rôznych odvetví a za účasti vládnych predstaviteľov na Ningbo Expo 2019 – The 5th China CEEC Expo.Slovensko, ako partnerská krajina, mala jednu z najväčších výstavných plôch ako aj výstavný stánok, ktorý pútal náležitú pozornosť. Dizajn stánku pod značkou GOOD IDEA SLOVAKIA bol vypracovaný kolektívom SARIO v spolupráci s čínskym realizátorom. Honosný otvárací ceremoniál s vystúpením Slovenského ľudového umeleckého kolektívu (SĽUK), zastrešený agentúrou SARIO bol vysielaný v médiách a vyvolal veľký záujem návštevníkov ako aj celej delegácie.Pracovný program zorganizovaný agentúrou SARIO zahŕňal aj seminár Slovakia-China Promotion and Business  Matchmaking  Seminar, kde konzultanti Odboru investičných projektov agentúry SARIO predstavili aj slovenské investičné prostredie a úspešné investičné projekty z Číny a ostatných krajín sveta. Seminár poskytol priestor na prezentáciu aj zúčastneným slovenským firmám. Po seminári sa konali B2B stretnutia pre slovenských podnikateľov s čínskymi potenciálnymi obchodnými partnermi, ktoré mali za úlohu tvoriť prvotný krok pred vstupom na čínsky trh a boli hodnotené veľmi pozitívne. Seminár otvárala viceguvernérka provincie Zhejiang pani Wang Wenxu ako aj zástupca premiéra SR pán Richard Raši. Už v čase konania podujatia sa ukázala prvá úspešná success story pre slovenskú spoločnosť - na mieste sa podpísala dohoda o dodaní simulátorov pre pilotov do Číny so slovenskou spoločnosťou VRM.
SARIO sa aktívne podieľalo na propagácii slovenských vín počas podujatia Wine and cuisine tasting, kde mali účastníci možnosť ochutnať kvalitné slovenské vína a tradičnú čínsku kuchyňu, výsledkom čoho je dohoda o budúcej spolupráci medzi čínskym distribútorom a spoločnosťami Víno Nitra, Chateau Modra o dodávke 2 kontajnerov vína. Rovnako aj ďalšie spoločnosti našli potenciálnych záujemcov o ich výrobky a budú v najbližšej dobe jednať o stanovení podmienok kooperácie.
Podujatie bolo podnikateľmi hodnotené veľmi pozitívne po organizačnej ako aj obchodnej stránke a už teraz prejavili záujem o budúci ročník, obchodovanie v Číne ako aj dôveru v agentúru SARIO.
Zástupcovia Odboru investičných projektov počas cesty absolvovali pracovné stretnutia s potenciálnym čínskym investorom ako aj niekoľko b2b rokovaní v rámci China-CEEC Investment Cooperation Meeting, čo v budúcnosti môže priniesť ďalšie projekty aj v tejto oblasti.