×
26.05.2023

SARIO na Trend konferencii Reality & Development 2023

SARIO na Trend konferencii Reality & Development 2023

Zástupca agentúry Miroslav Stieranka, riaditeľ Odboru regionálnych kancelárií sa zúčastnil 2 diskusných panelov na podujatí zastrešenom spoločnosťou Trend konferencie Reality & Development 2023, ktoré bolo venované aktuálnym témam a otázkam z oblasti realít a developmentu.

Slovenské regióny sú dôležité pre komerčný development a ak by sa dokončila severná a južná trasa, tak by podľa názoru developerov explodoval. Miroslav Stieranka podporil informáciu o výhode stability pracovnej sily a nižšej fluktuácii v regiónoch a zdôraznil, že aj cieľom agentúry SARIO je  priniesť do regiónov investorov/prácu a tak udržať inteligentných ľudí v regióne.

Potenciál západného, stredného aj východného Slovenska začína objavovať čoraz viac zahraničných firiem a investorov, ktorí spoliehajú na prítomnosť ľudí v regiónoch a to aj na základe činností Odboru regionálnych kancelárií SARIO.

Diskusný panel: Budúcnosť nerezidenčného developmentu
Rekordne vysoké ceny materiálov, ceny energií, stavebné a inflačné doložky a znižujúce sa marže ovplyvňujú stavbársky biznis a developerské projekty.  Developeri potvrdili zvyšujúce sa požiadavky klientov na zelené riešenia či automatizáciu v logistických priestoroch.

V tejto súvislosti Miroslav Stieranka uviedol príklady nových investícií z dielne SARIO ako HOVAL v Istebnom, alebo Winkelmann v Rimavskej Sobote, ktorí sú výrobcami tepelných čerpadiel. Hovoril aj o požiadavkách investorov pri výbere lokalít na svoje investičné zámery a vyzval prítomných zástupcov nerezidenčného developmentu aby upriamili pozornosť aj na početné brownfieldy v regiónoch.

Naprieč Slovenskom je agentúra SARIO reprezentovaná tromi regionálnymi kanceláriami, ktoré ponúkajú širokú škálu služieb:

  • mapovanie a identifikáciu dostupných nehnuteľností a pozemkov v regiónoch, spravovanie a aktualizovanie databázy nehnuteľností
  • prípravu adekvátnych ponúk nehnuteľností pre lokálnych a zahraničných investorov, ktorí chcú začať alebo expandovať svoje podnikateľské aktivity na Slovensku
  • organizovanie obhliadok nehnuteľností a stretnutí s lokálnymi autoritami
  • poradenstvo v oblasti nehnuteľností
  • nastavenie a udržiavanie komunikácie so slovenskými podnikateľmi a poskytovanie informácií o dostupných nástrojoch štátnej podpory
  • komunikáciu a spoluprácu s predstaviteľmi regionálnych, mestských a obecných samospráv
  • prepájanie podnikateľov s univerzitami a výskumnými inštitúciami

Pre nadviazanie kontaktu s našimi regionálnymi kanceláriami, prosím kontaktujte regiony@sario.sk.