×
12.02.2024

SARIO zorganizovalo webinár — Ako sa presadiť na zahraničných trhoch prostredníctvom Amazon Marketplace?

Amazon marketplace

Webinár AKO SA PRESADIŤ NA ZAHRANIČNÝCH TRHOCH PROSTREDNÍCTVOM AMAZON MARKETPLACE zorganizovala agentúra SARIO v spolupráci so spoločnosťami Amazon a Expando. Pozvanie prijal aj zástupca spoločnosti Relleciga, ktorá prostredníctvom Amazon už niekoľko rokov úspešne predáva svoje produkty v zahraničí. 

Zástupcovia takmer 130 prihlásených spoločností prevažne z oblastí potravinárstvo, textil a zdravotníctvo dostali relevantné informácie ako predávať prostredníctvom Amazon Marketplace a aké produkty majú potenciál uspieť. 

Zo strany spoločnosti Expando zazneli informácie ohľadom aktuálnych možností predaja cez Amazon, dôvodoch, prečo predávať cez Amazon a ako správne predaj uskutočniť, slovenská spoločnosť Relleciga zdieľala s účastníkmi skúsenosti s predajom cez US Amazon Marketplace a EU Amazon Marketplace.

Účastníci webinára sa zaujímali hlavne o možnosť presadenia sa ich vlastného produktu cez Amazon Marketplace, náklady s tým spojené, úspešnosť predaja, ako riešiť vratky tovarov a iné prekážky, ktoré môžu týmto spôsobom predaja vzniknúť. 
Väčšina účastníkov nemala zatiaľ žiadne skúsenosti s predajom svojich produktov cez Amazon Marketplace, ocenili prvotné informácie a uviedli, že budú zvažovať svoje kroky s predajom cez túto platformu.

Veľký záujem spoločností o túto tému prispel k príprave ďalšieho webinára, na ktorom sa  zameriame na predaj cez americký Amazon Marketplace.