×

Slovenská kooperačná burza Nitra 2022

Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) už 16 rokov prináša podnikateľskej verejnosti platformu Slovenská kooperačná burza (SKB). Poskytuje priestor na obchodné rokovania, networking, zdieľanie know-how, individuálne konzultácie agentúry SARIO, odborné panelové diskusie o aktuálnych témach v priemysle a technológiách, dobré príklady z praxe domácich aj zahraničných spoločností a kooperácii súkromného sektora a štátu.
 
V rámci SKB sa 25. mája 2022 konala konferencia pre odbornú aj laickú verejnosť NOVÝ ROZMER ODOLNOSTI PRIEMYSLU. Taktiež sa stretli zástupcovia 51 firiem a inštitúcií a zástupcov ekonomickej diplomacie, aby absolvovali tri desiatky B2B rokovaní. Konzultani agentúry SARIO a zástupcovia partnerov podujatia poskytli individuálne konzultácie z oblasti podpory zahraničného obchodu, štátnej pomoci, podporovanej účasti na veľtrhoch a výstavách a financovania exportu.

Katalóg účastníkov a partnerov SKB Nitra 2022

Konferencia priblížila potrebu inovácií ako nevyhnutnosť schopnosti adaptácie na nové vstupy do výroby, vrátane energií, zvyšovanie nezávislosti v zásobovaní výroby a budovanie konkurencieschopnosti slovenského priemyslu. Do diskusie o opatreniach, ktoré pomôžu slovenskému priemyslu v napojení na iniciatívy EÚ prekonať negatívne dosahy konfliktu na Ukrajine, o novom rozmere dlhodobej stratégie znižovania dosahov priemyslu na životné prostredie a o firmách, ktoré sa dokážu rýchlo zorientovať a vyťažiť z nej, prijali pozvanie Ján Petrovič, generálny riaditeľ Sekcie energetiky, MH SR, Koloman Buzgó, riaditeľ divízie riešení pre firemných klientov, ČSOB, Vladimír Šucha, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku, Miroslava Remenárová, predsedníčka predstavenstva Britskej obchodnej komory v SR a manažérka pre firemné záležitosti, Jaguar Land Rover Slovakia a Michal Zábovský, koordinátor výskumných úloh, Univerzitný vedecký park UNIZA.
 
Z DUBAJA DO NITRY sa prišli počas SKB odprezentovať aj tvorcovia unikátnych projektov slovenskej vedy, výskumu a technológií, ktoré reprezentovali Slovensko na svetovej platforme Expo 2020 Dubai, napr.: koncept vodíkového superšportu MH2, nízkotlakový vodíkový autobus RH2, dekontaminačné zariadenie Emma a Nella, SHARVAN Bike, prvý rastúci skladací bicykel či vírnik NISUS, ktorý patrí medzi svetovú elitu novej éry vírnikov.
 
Agentúra SARIO bola odborný partner 27. ročníka Medzinárodného strojárskeho veľtrhu NITRA 2022. Umiestnenie tohtoročného podujatia do centra výstavného priestoru priblížilo odborný program a možnosti networkingu vystavovateľom i návštevníkom Medzinárodného strojárskeho veľtrhu.
 
Slovenská kooperačná burza – Spojenie s biznisom 
Generálny partner podujatia bola ČSOB.