×
03.10.2023

Slovenská podnikateľská misia do Holandska

Slovenská podnikateľská misia do Holandska

Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) v rámci Národného projektu Podpora internacionalizácie MSP, v termíne 25.—28. septembra 2023 pripravila pre 7 slovenských malých a stredných podnikateľov podnikateľskú misiu pre ich prezentáciu v rámci medzinárodného kongresu AI & Big Data Expo 2023, Amsterdam, Holandsko. 

Podujatie AI & Big Data Expo 2023 malo za cieľ predstaviť technológie a stratégie novej generácie zo sveta umelej inteligencie a veľkých dát, pričom účastníkom ponúklo možnosť preskúmať ich praktickú a úspešnú implementáciu pre rozvoj súčasného novodobého podnikania. 

Slovenským MSP bola počas podnikateľskej misii umožnená účasť na výstave s cieľom zviditeľniť ich aktivity, mať relevantné rokovania, zúčastniť sa prednášok a technologických demonštrácii, preskúmať najnovšie inovácie v oblasti umelej inteligencie a veľkých objemov dát a ich vplyvu na rôzne priemyselné odvetvia. Za týmto účelom podporil naše firmy svojou účasťou aj predstaviteľ zastupiteľského úradu SR v Holandsku, ktorý so slovenskými MSP viedol jednotlivé konzultácie a rokovania.

Podujatia sa zúčastnilo viac ako 6000 odborných participantov z celej Európy vrátane CTO, CDO, CIO, vedúcich oddelení IOT, AI/ML, IT riaditeľov, produktových lídrov, softvérových inžinierov, vývojárov, start-upov, OEM, vládnych inštitúcií, operátorov, poskytovateľov technológií, investorov, VC a mnohých ďalších. 

Slovenská podnikateľská misia do Holandska