×
17.10.2023

Slovensko na veľtrhu Anuga 2023 v Kolíne nad Rýnom

Slovensko na veľtrhu Anuga 2023 v Kolíne nad Rýnom

Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) v rámci národného projektu Podpora internacionalizácie MSP 7. — 11. októbra 2023 pripravila pre desať slovenských malých a stredných podnikateľov platformu pre ich prezentáciu v spoločnej expozícii na medzinárodnom potravinárskom veľtrhu Anuga 2023 v Kolíne nad Rýnom.

Medzinárodný potravinársky veľtrh Anuga je najvýznamnejším miestom stretnutí potravinárskych spoločností z celého sveta. Zúčastnilo sa na ňom 7 900 vystavovateľov zo 118 krajín (94% zahraničných vystavovateľov). Navštívilo ho viac ako 114 000 návštevníkov z takmer 200 krajín sveta.

Slovensko bolo na výstave zastúpené národným stánkom o veľkosti 100m² organizovaným agentúrou SARIO, v ktorom sa prezentovalo desať slovenských spoločností: Adelle Davis Services, ANilab, Boggis, Caste SK, Createc msc, Marges One, Opre' Cidery, Orieshock, Pálenica u Tatka a Zvolenská mliekareň.

Cieľom účasti slovenských spoločností v spoločnej národnej expozícii bola možnosť prezentovať svoju podnikateľskú činnosť, predstaviť zahraničným partnerom sortiment svojich výrobkov, ako aj nadviazať obchodné kontakty s cieľom uzatvorenia obchodných kontraktov a exportu výrobkov do zahraničia.

Význam participácie Slovenska na veľtrhu Anuga 2023 podporil svojou návštevou aj mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Slovenskej republiky Marián Jakubócy, ktorý počas svojej návštevy na expozícii diskutoval so zástupcami  zúčastnených spoločností o ich výrobnom programe.