×
08.08.2023

Slovensko-uzbecké obchodné fórum

Slovensko-uzbecké obchodné fórum

Dňa 8. augusta 2023 sa v priestoroch hotela Park Inn by Radisson Danube uskutočnilo Slovensko-uzbecké obchodné fórum, ktoré zorganizovala Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) s Ministerstvom hospodárstva SR v spolupráci s Veľvyslanectvom Uzbekistanu vo Viedni.

Podujatie sa konalo pri príležitosti návštevy námestníka ministra investícií, obchodu a priemyslu Uzbekistanu, Ojbeka Chamraeva a námestníka ministra pôdohospodárstva Uzbekistanu, Umida Mamadamidova.

Účastníkov fóra privítal Ľudovít Černák, honorárny konzul Uzbekistanu na Slovenku, následne fórum otvoril Peter Švec, štátny tajomník Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky a Róbert Šimončič, generálny riaditeľ agentúry SARIO.

Slovensko-uzbecké obchodné fórum

Medzi 13 uzbeckými zástupcami podnikateľského prostredia sa nachádzali aj predstavitelia Uzbeckej obchodnej a priemyselnej komory, IT Parku Uzbekistan, Agentúry pre rozvoj farmaceutického priemyslu a elektrotechnickej asociácie Uzeltexsanoat. 

35 slovenských spoločností zastupovalo najmä sektory ako energetika, strojárstvo, poľnohospodárstvo, farmaceutika či zdravotníctvo. Okrem 72 B2B stretnutí sa počas Slovensko-uzbeckého fóra uskutočnili aj B2G stretnutia ohľadom plánovaných investičných projektov slovenských firiem v Uzbekistane. 

Slovensko-uzbecké obchodné fórum

Zúčastnené spoločnosti hodnotili kladne organizáciu fóra pod záštitou MH SR a agentúry SARIO, ktoré im poskytli príležitosť pre nadviazanie kontaktov s týmto teritóriom s veľkým potenciálom pre rozvoj zahraničného obchodu.