×

Úspešná misia na Taiwane

Location
Bratislava

Misia SARIO na Taiwane sa zavŕšila v Taipei investičným seminárom „Invest in the EU“ a „Business friendly Slovakia“ a stretnutím s viceprezidentom AU Optronics.

Cieľom semináru „Invest in the EU“ bolo upriamiť pozornosť taiwanských firiem na možnosti investovania v EÚ. Seminár bol zameraný najmä na oblasť informačno-telekomunikačných technológií, v ktorej sú taiwanské spoločnosti mimoriadne aktívne. Agentúra SARIO využila možnosť prezentovať sa prostredníctvom národného stánku a generálny riaditeľ agentúry SARIO p. Robert Šimončič vystúpil s prezentáciou “Slovakia, a country with great ICT potential“.  Na podujatí sa zúčastnili zástupcovia 150 taiwanských firiem a asociácií.

„IKT sektor má v slovenskej ekonomike významné zastúpenie a jeho rozvoj je na vzostupe. Slovenské firmy, ako napríklad ESET alebo Sygic sú úspešné aj v celosvetovom meradle a v SARIO intenzívne pracujeme na tom, aby na Slovensko prúdilo čoraz viac investícií práve do tejto oblasti, keďže toto je smer, ktorým sa uberajú  moderné ekonomiky“, povedal R.Šimončič

Pracovná cesta pokračovala seminárom „Business friendly Slovakia“, ktorý pre potenciálnych investorov pripravila agentúra SARIO v spolupráci s partnermi.  Zástupkyňa riaditeľa SARIO Andrea Gulová odprezentovala výhody slovenského investičného prostredia, argumenty v prospech Slovenska odprezentovali aj Robin Wu z AU Optronics a zástupcovia spoločností KPMG, Takenaka a Slovensko-taiwanskej obchodnej komory.

Súčasťou pracovnej cesty bolo aj prijatie slovenskej delegácie v centrále spoločnosti AU Optronics. Viceprezident AUO p. F.C. Hsiang previedol delegáciu priestormi centrály a predstavil najnovšie produkty spoločnosti založené na technológiách OLED, 3D a Transparent TV.

Pán F.C. Hsiang konštatoval, že trenčiansky závod, ktorý získal i prestížny Leadership in Energy and Environmental Design (LEED) certifikát, je jeden z najmodernejších v rámci skupiny a aj napriek momentálnemu nižšiemu dopytu v segmente TFT LCD modulov na svetových trhoch bude prioritou centrály spoločnosti plne podporovať rozvoj tejto investície.