×
28.11.2023

Ako postupovať pri vývoze potravín do Dubaja a Spojených Arabských Emirátov

Ako postupovať pri vývoze potravín do Dubaja a Spojených Arabských Emirátov
Miesto
online webinár
Cena
bezplatne
Organizátor
Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO)

Agentúra SARIO pripravuje pre slovenské podnikateľské subjekty z oblasti potravinárstva so záujmom o vývoz svojich výrobkov do Spojených Arabských Emirátov (SAE), prípadne ďalších krajín Gulf Cooperation Council (GCC) webinár pod názvom Ako postupovať pri vývoze  potravín do Dubaja a Spojených Arabských Emirátov (SAE). 

TERMÍN

 • webinár sa bude konať 28. novembra 2023, 10.00

TÉMA WEBINÁRU
Hlavnou témou webinára bude predstavenie podmienok a špecifík pri vývoze potravinárskych produktov do Dubaja a SAE, ako aj dôležitých aspektov Halal certifikácie potravinárskych produktov v SAE  a ďalších trhoch Gulf Cooperation Council (GCC). 

Na webinári vystúpi s prezentáciou Maitha AlMarri, hlavná manažérka pre bezpečnosť potravín Sekcie prístavnej kontroly, Oddelenia bezpečnosti potravín z dubajskej samosprávy, ktoré sú výhradným regulačným orgánom pre potraviny a činnosti súvisiace s potravinami na miestnej úrovni a kontrolu všetkých dovážaných a reexportovaných potravín cez prístavy emirátu Dubaj.

S ďalšou prezentáciou vystúpi Tomás Guerrero, zastupujúci Halal Trade & Marketing Centre, globálne, obchodné a rozvojové centrum zamerané na Halal ekonomiku. V rámci svojej prezentácie priblíži proces Halal certifikácie a tiež výhody realizovania obchodu s potravinárskymi výrobkami s Halal certifikáciou v regióne GCC.

Sériu prezentácií uzavrie Dr. Marko Selakovic, výkonný partner medzinárodnej, poradenskej spoločnosti Blue Strand Advisory,  so sídlom v Dubaji.  Blue Strand Advisory sa špecializuje na podporu a poradenstvo pre spoločností a podniky, ktoré sa snažia presadiť na trhoch  Blízkeho a Stredného východu. 

Dr. Marko Selakovič je tiež predsedom Srbskej obchodnej rady, založenej pod záštitou Dubai Chambers, a zástupcom riaditeľa a profesorom - asistentom na  S P Jain School of Global Management.

PROGRAM

10.00

 • otvárací príhovor zo strany SARIO 

10.05

 • prezentácia v podaní  Maitha AlMarri z dubajskej samosprávy 

 • podmienky importu potravinárskych produktov do Dubaja 

10.20

 • prezentácia v podaní Tomása Guerrero  z Halal Trade & Marketing Centre

 • proces Halal certifikácie 

10.35

 • prezentácia Dr. Marka Selakovica z Blue Strand Advisory 

 • špecifiká regionálneho a globálneho  biznisu v Dubaji a SAE

10.45

 • priestor na otázky 

 • podľa časových možností a obsahovej relevantnosti budú zodpovedané otázky od slovenských podnikateľov (budú mať možnosť zadať už počas registrácie v anglickom jazyku)               

11.10

 • ukončenie

KONTAKT

REGISTRÁCIA
Registrácia je možná do 23. novembra 2023 do 10.00 prostredníctvom registračného formulára. Odkaz na web stránku webináru (cez aplikáciu Zoom) zašleme zaregistrovaným účastníkom v deň jeho konania.