×
20.07.2023

Brückner sa na Slovensku rozširuje i vďaka asistencii SARIO

Brückner sa na Slovensku rozširuje i vďaka asistencii SARIO

Skupina Brückner Group na zabezpečenie svojho rastu pri vývoji technológií budúcnosti ako sú elektromobilita a udržateľné obaly vyhodnotila potrebu svojho ďalšieho montážneho závodu v Európe. 

V rámci analýzy vhodných lokalít vo východnej Európe sa do užšieho výberu skupiny dostalo Poľsko a Slovensko. V procese hľadania a výberu potenciálnej lokality na Slovensku spoločnosti Brückner asistovala Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO). 

Agentúra SARIO pre investora pripravila niekoľko ponúk nehnuteľností v lokalitách na východnom a strednom Slovensku spolu s obhliadkami, na ktorých investora sprevádzali konzultanti agentúry.

Po svojich pozitívnych skúsenostiach so slovenskou pracovnou silou investor vzhľadom k blízkosti existujúceho závodu Brückner v Topoľčanoch preferoval Banskobystrický kraj.

Popri zabezpečení servisu k potenciálnym lokalitám pre expanziu agentúra investorovi poskytla dôležité informácie k duálnemu vzdelávaniu spolu s informáciami o všetkých relevantných stredných odborných školách v dochádzkovej vzdialenosti. Zároveň k projektu budúcej expanzie poskytli konzultanti Odboru investičných projektov konzultácie k investičnej pomoci, ako aj k superodpočtu na výskum a vývoj. 

„Sme veľmi radi, že i vďaka na mieru pripraveným stretnutiam a konzultáciám našej agentúry Brückner Group ďalej rozširuje svoje pôsobenie na Slovensku a do Detvy a okolia prináša 200 nových pracovných miest,“ zhodnotil projekt Róbert Šimončič, generálny riaditeľ SARIO.

Nemecká skupina Brückner Group je rodinná, stredne veľká skupina podnikov. Skupina Brückner Group už takmer 20 rokov prevádzkuje montážny závod v Topoľčanoch, ktorý sa v súčasnosti rozširuje na 28,000 m² a zamestnáva 450 pracovníkov.

Asistencia agentúry SARIO prispela k tomu, že skupina Brückner Group otvára na Slovensku prvú fázu svojho ďalšieho montážneho závodu s rozlohou 12 000 m².

Nová montážna lokalita ponúkne pracovné miesta pre mechanickú a elektrickú montáž v jednozmennej prevádzke v čistom prostredí high-tech montážneho závodu a v prvej fáze zamestná až 200 zamestnancov.