×
21.03.2024

International Procurement Seminar

International Procurement Seminar

V dňoch 20. a 21. marca 2024 sa vo Viedni konal už v poradí druhý International Procurement Seminar, ktorý informoval slovenské, české a maďarské firmy o možnostiach účasti v tendroch jednotlivých agentúr a organizácií v rámci OSN.  


Seminár organizovala agentúra SARIO v spolupráci s Veľvyslanectvami SR vo Viedni, Veľvyslanectvom ČR vo Viedni a Veľvyslanectvom HU vo Viedni a agentúrou Czech Trade. Program pozostával z prezentácií a diskusných panelov a ponúkol firmám praktické tipy ako nadviazať obchodnú spoluprácu s OSN. Akcia prebehala súbežne aj v online priestore a celkovo sa jej zúčastnilo 120 firiem zo Slovenska, Českej republiky a Maďarska a 60 zástupcov z 15tich agentúr OSN zo Ženevy, Kodane, Ríma, New Yorku, Budapešti a Viedne. 
Prítomné firmy mali 240 rokovaní, počas ktorých mali možnosť predstaviť svoje produkty a služby napr. zástupcom UNICEF, Svetovej zdravotníckej organizácie WHO, Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe OSCE alebo Svetovému potravinovému programu WFP. Slovensko zastupovalo vyššie 30 spoločností rôzneho sektorového zamerania. Podujatie bolo hodnotené pozitívne z organizačného aj obsahového hľadiska, nakoľko firmy získali cenné informácie ako postupovať a uspieť v tendroch OSN. SARIO zastupoval Marek Pocklan z odboru zahraničného obchodu, ktorý vystúpil aj s prezentáciou venovanej službám a aktivitám agentúry.