×

SARIO na AUTOSALÓN – AUTOSHOW NITRA 2019

V dňoch 3.-6. októbra 2019 laickú aj odbornú verejnosť privítal nitriansky  veľtrh AUTOSALÓN – AUTOSHOW NITRA 2019, ktorý bol najväčším motoristickým sviatkom jesene. Podujatie prinieslo aj značky, ktoré nadšenci nevideli ani na autosalóne vo Frankfurte.

Agentúra SARIO poskytla možnosť účasti v národnom stánku pod značkou Dobrý nápad Slovensko a gesciou MH SR 7 slovenským firmám so zaujímavými projektami:
  • Nabíjacie stanice pre elektromobily,
  • Zaujímavé konštrukčné riešenia elektrického pohonu vozidiel.
  • Formula osadená solárnymi článkami s elektropohonom a solárnym generátorom, ktorý využíva slnečnú energiu na výrobu elektrickej energie a zvyšuje dojazd vozidla zhruba o 20 percent.
  • Pravé talianske up!uccino z prvej pojazdnej kaviarne v elektromobile. Tento unikátny projekt je dielom Volkswagen Slovakia a Caffé Triesté a je potvrdením toho, že na prvý pohľad malý VW e-up! ponúka dostatočný batožinový priestor pre profesionálny kávovar na prípravu a predaj lahodnej kávy.


Nechýbali atraktívne testovacie jazdy na elektrických autách v priestoroch vonkajšej plochy výstaviska. Návšetvníci neváhali vyskúšať nielen jazdné vlastnosti elektromobilu, ale dozvedieť sa aj všetky potrebné informácie aj  ohľadom nabíjania a prevádzky. Veľlý záujem bol  o informácie ohľadom dotácií. 
Zástupcovia slovenskcýh firiem vystavujúcich svoje produkty a projekty v priestoroch národného stánku mali veľký priestor nielen na prezentáciu, ale hlavne na zodpovedanie množstva dopytov a otázok. Záujem verejnosti o elektormobilitu a aleternatívne pohony narastá. 
Priestor na konzultácie s pracovníkmi agentúry SARIO ohľadom možnosti účasti v národných stánkoch na veľtrhoch a výstavách doma aj v zahraničí, informácie ku kooperačným podujatiam, zahraničným podnikateľským misiám a ďalším aktivitám agentúry SARIO pre zvýšenie obchodno-investičných príležitostí pre slovenské firmy využilo mnoho záujemcov aj zo širokej verejnosti ako aj odborníci v danej problematike.