Agentúra SARIO podpísala dohodu o spolupráci so skupinou firiem

nedeľa, 27. december 2009

Rokovanie na úrovni generálneho riaditeľa agentúry SARIO Juraja Kiesela a delegácie Krasnodarského kraja Ruskej federácie vrátane predstaviteľov skupiny firiem "Bazovyj element" sa uskutočnilo dňa 23.12. 2009 v priestoroch agentúry SARIO. Stretnutie vyplynulo z obchodnej misie vybraných slovenských firiem do Soči v Ruskej federácii v termíne 2.12. - 6.12. 2009, ktorá súvisela s prípravou projektov pre Zimné olympijské hry v Soči v roku 2014. Riaditeľ pobočky spoločnosti "Bazovyj element" na rokovaní prezentoval projekt výstavby Olympijského mestečka, kde je oprávneným realizátorom práve skupina firiem uvedenej spoločnosti.
Zároveň boli predstavené možnosti účasti slovenských firiem na projektoch výstavby jednotlivých objektov v rámci realizácie Olympijského mestečka v Soči. Do začiatku ZOH 2014 má byť v olympijskom komplexe postavených 600 000 m2 obytnej plochy. Systém zadávania objednávok bude na báze verejného obstarávania.
Generálny riaditeľ SARIO Juraj Kiesel na stretnutí podpísal Dohodu o spolupráci medzi SARIO a skupinou firiem "Bazovyj element". Ruská strana navrhla, aby agentúra SARIO koordinovala postup slovenských firiem s cieľom podporiť ich záujem o účasť na stavebných projektoch v rámci výstavby Olympijského mestečka v Soči.