×

Lov na investorov v Španielsku

Location
Bratislava

Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) organizuje tento týždeň investičnú roadshow v Španielsku, na ktorej prezentuje Slovensko ako investičnú destináciu. Roadshow v Španielsku odštartovala v baskickom Bilbau seminárom „Business Friendly Slovakia“ a návštevou vedeckého a technologického parku Bizkaia.

 

SARIO prezentuje Slovensko v rámci projektu „Business Friendly Slovakia“, ktorý je zameraný na výhody slovenského podnikateľského prostredia, plány na odstránenie administratívnej záťaže, možnosti investovania na Slovensku, potenciál trhu práce, aktuálne zmeny v pracovnoprávnej legislatíve ako aj neustále sa rozvíjajúcu infraštruktúru. Investičná roadshow bola pripravená v spolupráci so Slovensko-španielskou obchodnou komorou, Španielskym Inštitútom pre zahraničný obchod ICEX, Obchodnou komorou v Bilbau a Slovenským veľvyslanectvom v Madride.

 

Vedúca Odboru „Business Development“ SARIO Marcela Töröková španielskym potenciálnym investorom objasnila výhody investovania na Slovensku. Úspešnú skúsenosť s investovaním na Slovensku zas prezentoval šéf slovenskej pobočky firmy Cikautxo Jon Barrainka. Podľa neho je slovenská pobočka tejto firmy najvýnosnejšou zo všetkých pobočiek v Európe.

 

Súčasťou investičnej roadshow SARIO v Španielsku bola ja návšteva prvého Technologického parku v Španielsku, ktorý bol založený v roku 1985. V parku sa v súčasnosti našlo priestor na realizáciu 220 firiem, najmä zo sektora IT, biotechnológií a letectva. Park poskytuje prácu 7575 ľuďom.

 

Cieľom SARIO je byť modernou agentúrou, ktorú budú zahraniční investori aj domáci partneri vnímať ako nositeľa rastu a inovácií. SARIO chce v maximálne možnej miere napomáhať rozvoju slovenskej ekonomiky získavaním nových investícií a podporou obchodu, čo sa prejaví množstvom nových pracovných miest a zvyšovaním životnej úrovne na Slovensku.