Memorandum o spolupráci s Prešovským samosprávnym krajom

pondelok, 29. marec 2010
Poprad

„Memorandum o vzájomnej spolupráci pri rozvoji Prešovského samosprávneho kraja“ podpísal generálny riaditeľ Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu SARIO Juraj Kiesel s predsedom Prešovského Vyššieho územného celku (VÚC) Petrom Chudíkom.
Ide o jeden z konkrétnych výsledkov úspešného podujatia „Investment & Cooperation Forum 2010“, ktoré sa uskutočnilo pod záštitou Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky (MH SR) za účasti potenciálnych, respektíve etablovaných investorov s plánom expandovať.
Cieľom Memoranda je spolupráca pri rozvoji a propagácii podnikateľského prostredia, prezentácie výhod investičného prostredia a podpore externých aktivít podnikateľských subjektov.
Predseda prešovského samosprávneho kraja očakáva, že už čoskoro sa v regióne opäť stretnú vedenia oboch inštitúcií aj s konkrétnymi výsledkami. Generálny riaditeľ agentúry SARIO v tejto súvislosti informoval, že SARIO pripravuje rokovania s investormi priamo v regiónoch, predovšetkým s vysokou nezamestnanosťou: „Východ si zaslúži viac pozornosti ako doteraz"- vyhlásil Juraj Kiesel a dodal, že ešte donedávna sme prežívali obdobie veľkých investícií. „Teraz je obdobie hospodárskej krízy a musíme bojovať o každého investora. Agentúra SARIO musí preto zmeniť aj metodiku práce“ – konštatoval generálny riaditeľ SARIO. Memorandum o spolupráci medzi SARIO a Prešovským samosprávnym krajom je podľa neho dobrým predpokladom na úspešnú prípravu a príchod investorov do regiónu.