Nová investícia v regióne Hornej Nitry

štvrtok, 14. november 2019
Ďalším úspešne ukončeným projektom agentúry SARIO je investícia  americkej spoločnosti Medline umiestnená do regiónu Hornej Nitry.
Americká firma dňa 14. novembra 2019 oficiálne oznámila zámer vybudovať závod v meste Partizánske v hodnote 24 mil. €, v ktorom by malo postupne nájsť prácu približne 500 zamestnancov.

 
Firma Medline je globálnym hráčom vo výrobe zdravotníckych pomôcok. Na Slovensku už pôsobí v Bánovciach nad Bebravou, kde je momentálne v prenajatých priestoroch a zamestnáva približne 200 ľudí.
Agentúra SARIO pre firmu Medline vyhľadala vhodný pozemok na vybudovanie vlastného závodu aj expanziu, poskytla odborné konzultácie a prepojila firmu s miestnou samosprávou. Práve výborná spolupráca a spoločné úsilie agentúry SARIO a primátora mesta Partizánske Jozefa Božíka pomohli firmu Medline presvedčiť, aby expandovala na Slovensku, pričom v boji o túto investíciu boli aj iné krajiny.

Priemerná miera evidovanej nezamestnanosti sa v Partizánskom pohybuje na úrovni troch percent, čo investor podľa Róberta Šimončiča generálneho riaditeľa agentúry SARIO nevidel ako problém.
 
"V priemysle, ktorý obhospodarujú, je dosť vysoká zamestnanosť žien, čo môže poskytnúť a dať priestor tým, ktorí by mohli byť zamestnaní a nie sú. Mnohých zamestnancov, ktorých majú teraz, môžu dotiahnuť do tohto mesta. Myslím, že aj z analýz majú predstavu, že budú úspešní a my ich ako SARIO určite plne podporíme," povedal Róbert Šimončič.

Veľkým prínosom investície je aj fakt, že medicínsky priemysel, v ktorom firma dlhodobo pôsobí, kontinuálne rastie a nepodlieha cyklickým zmenám svetovej ekonomiky, čo prinesie stabilné pracovné miesta. Vytvorené pracovné miesta by nemali byť ohrozené ani v prípade výraznejšieho ochladenia ekonomiky a môžu poskytnúť pracovnú príležitosť aj pre baníkov, ktorí prídu o prácu po uzavretí uhoľných baní.

Mediálne výstupy: 

https://finweb.hnonline.sk/ekonomika/2041541-do-partizanskeho-prichadza-investicia-za-vyse-20-milionov-firma-chce-zamestnat-tristo-ludi

https://www.etrend.sk/firmy/do-partizanskeho-mieri-americky-investor-chce-zamestnat-300-ludi.html

https://mytopolcany.sme.sk/c/22259993/novy-investor-planuje-v-partizanskom-zamestnat-300-ludi.html