Nová investícia v regióne Hornej Nitry

Ďalším úspešne ukončeným projektom agentúry SARIO je investícia  americkej spoločnosti Medline umiestnená do regiónu Hornej Nitry.
Americká firma dňa 14. novembra 2019 oficiálne oznámila zámer vybudovať závod v meste Partizánske v hodnote 24 mil. €, v ktorom by malo postupne nájsť prácu približne 500 zamestnancov.

 
Firma Medline je globálnym hráčom vo výrobe zdravotníckych pomôcok. Na Slovensku už pôsobí v Bánovciach nad Bebravou, kde je momentálne v prenajatých priestoroch a zamestnáva približne 200 ľudí.
Agentúra SARIO pre firmu Medline vyhľadala vhodný pozemok na vybudovanie vlastného závodu aj expanziu, poskytla odborné konzultácie a prepojila firmu s miestnou samosprávou. Práve výborná spolupráca a spoločné úsilie agentúry SARIO a primátora mesta Partizánske Jozefa Božíka pomohli firmu Medline presvedčiť, aby expandovala na Slovensku, pričom v boji o túto investíciu boli aj iné krajiny.

Priemerná miera evidovanej nezamestnanosti sa v Partizánskom pohybuje na úrovni troch percent, čo investor podľa Róberta Šimončiča generálneho riaditeľa agentúry SARIO nevidel ako problém.
 
"V priemysle, ktorý obhospodarujú, je dosť vysoká zamestnanosť žien, čo môže poskytnúť a dať priestor tým, ktorí by mohli byť zamestnaní a nie sú. Mnohých zamestnancov, ktorých majú teraz, môžu dotiahnuť do tohto mesta. Myslím, že aj z analýz majú predstavu, že budú úspešní a my ich ako SARIO určite plne podporíme," povedal Róbert Šimončič.

Veľkým prínosom investície je aj fakt, že medicínsky priemysel, v ktorom firma dlhodobo pôsobí, kontinuálne rastie a nepodlieha cyklickým zmenám svetovej ekonomiky, čo prinesie stabilné pracovné miesta. Vytvorené pracovné miesta by nemali byť ohrozené ani v prípade výraznejšieho ochladenia ekonomiky a môžu poskytnúť pracovnú príležitosť aj pre baníkov, ktorí prídu o prácu po uzavretí uhoľných baní.

Mediálne výstupy: 

https://finweb.hnonline.sk/ekonomika/2041541-do-partizanskeho-prichadza-investicia-za-vyse-20-milionov-firma-chce-zamestnat-tristo-ludi

https://www.etrend.sk/firmy/do-partizanskeho-mieri-americky-investor-chce-zamestnat-300-ludi.html

https://mytopolcany.sme.sk/c/22259993/novy-investor-planuje-v-partizanskom-zamestnat-300-ludi.html