×
25.05.2023

Podnikateľská misia na výstavu SIAL Shanghai 2023

Podnikateľská misia na výstavu SIAL Shanghai 2023

Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu zorganizovala podnikateľskú misiu do Číny s návštevou potravinárskej výstavy SIAL Shanghai, ktorá sa konala v dňoch 18.–20. mája 2023 v Shanghai New International Expo Center.

Na výstave sa v rámci 12 tématických pavilónov zúčastnilo viac ako 4 500 vystavovateľov z viac ako 60 krajín a regiónov z celého sveta.

Delegácia počas návštevy veľtrhu absolvovala množstvo B2B stretnutí, niektoré z nich vyústili do osobných návštev výrobných závodov v mestách Hangzhou a Suzhou. Podnikateľov osobne sprevádzal aj Vladimír Hodál, ekonomický diplomat Generálneho konzulátu Šanghaj, ktorý vďaka znalosti regiónu výrazne prispel k bezchybnému priebehu podnikateľskej misie.

Generálny konzulát v Šanghaji získal možnosť bezplatne využiť vlastný stánok a odprezentovať tak slovenské výrobky. Jednalo sa o prvý národný stánok, ktorý malo Slovensko v rámci výstavy SIAL v histórií - v minulosti slovenské firmy vystavovali samostatne, alebo pod stánkom krajín EÚ.

V rámci národného stánku boli vystavené produkty spoločnosti St. Nicolaus, ktorú osobne zastupoval CEO spoločnosti Matej Sabol, ďalej boli vystavené produkty firiem Sonrisas, Kolatch, Fit4you, Gentlejam, Descanti, Pomfy, Barzzuz, Zdravia, Tanawa a minerálne vody značiek Sulínka a Fatra.

Z vystavovaných produktov zaujali v najväčšej miere práve naše minerálne vody, po ktorých je vďaka ich zloženiu s vysokým obsahom minerálov a zaujímavému baleniu dopyt na čínskom trhu.

SIAL je francúzska skratka pre Salon International De L'Alimentation (v preklade Medzinárodná výstava potravín) a je súkromnou značkou Comexposium Group, piateho najväčšieho organizátora výstav na svete.

Globálne výstavy SIAL sa každoročne konajú okrem iných miest Šanghaja aj v Shenzhene, Paríži, Montreale, Toronte, Las Vegas, Naí Dillí, Kuala Lumpur a Jakarte. Comexposium Group predstavila SIAL v Číne v roku 2000 v snahe zlepšiť tamojší potravinársky priemysel. Počas 23 rokov pôsobenia na čínskom trhu SIAL China organizuje dve významné výstavy F&B: SIAL Shanghai a SIAL Shenzhen.

Tohtoročná výstava na ploche s rozlohou 180 000 m2 predstavila produkty zo sektorov mliečnych výrobkov, nealkoholických nápojov, potravín, mäsa a hydiny, morských plodov, alkoholických nápojov, a tiež boli predstavené rôzne národné a regionálne pavilóny.