Prezentácia SARIO pre delegáciu filipínskych podnikateľov

štvrtok, 17. december 2009

Agentúra SARIO v spolupráci s FIRMOU VGent zorganizovala prezentáciu investičných a obchodných možností na Slovensku pre delegáciu filipínskych podnikateľov, ktorí sú na návšteve Slovenska v dňoch 16. až 20.decembra. Prezentácia sa uskutočnila v priestoroch Ministerstva hospodárstva SR a okrem filipínskej delegácie a zástupcov agentúry SARIO sa na nej zúčastnil aj veľvyslanec SR akreditovaný pre Filipíny Štefan Rozkopál a vedúci OBEO akreditovaný pre Filipíny Vladimír Pristaš.

Ekonomické a investičné prostredie SR a služby agentúry SARIO predstavil Jozef Marušík zo Sekcie priamych zahraničných investícií SARIO a možnosti obchodnej výmeny medzi SR a Filipínami prezentovala Miroslava Kudelásová zo Sekcie zahraničného obchodu SARIO.

Predstavitelia filipínskej delegácie a riaditeľ firmy VGent Ján Dina prejavili záujem o návštevu a stretnutie s veľvyslanom SR a s OBEO v Manile počas odovzdávania poverovacích listín. Diskutovalo sa aj o možnej misii slovenských podnikateľov na Filipíny v roku 2009 a tiež o obchodných možnostiach v oblasti potravinárstva, či cestovného ruchu. Spomenuté boli aj možnosti investovania do obnoviteľných energií.