×
25.04.2023

SARIO na Advanced Engineering 2023

V dňoch 19. – 20. apríla 2023 sa zástupkyne Odboru investičných projektov Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) zúčastnili veľtrhu Advanced Engineering 2023, ktorý prebiehal vo švédskom meste Göteborg. 

Podobne ako v roku 2021 na tomto podujatí v anglickom Birminghame, získala agentúra SARIO ako jeden z hlavných partnerov podujatia priestor predstaviť svoje služby, investičný potenciál Slovenska a získať zaujímavé kontakty na zahraničné spoločnosti a inštitúcie.

Nakoľko podujatie prebiehalo paralelne s podujatím Elektronik 2023, hlavným zameraním podujatia bol elektrotechnický priemysel a inovácie v tomto sektore so zastúpením švédskych, ale aj iných zahraničných spoločností z oblasti vývoja a výroby.

V rámci konferenčného programu podujatia sa konalo aj vystúpenie Volvo Cars, počas ktorého zástupcovia predstavili najnovšie plány spoločnosti, medzi ktorými bola aj výstavba nového výrobného závodu na Slovensku, pri ktorej asistoval aj Odbor investičných projektov SARIO.

Počas oboch dní absolvovali zástupkyne SARIO viaceré stretnutia so švédskymi aj zahraničnými spoločnosťami, agentúrami a konzultačnými spoločnosťami, ktorým predstavili služby agentúry SARIO, investičné prostredie a kľúčové sektory Slovenska.

Podujatie potvrdilo, že práve prichádzajúca investícia Volvo Cars zvýšila povedomie a záujem o Slovensko medzi mnohými zúčastnenými firmami.