SARIO na Slovensko – cyperskom obchodnom fóre

štvrtok, 11. november 2010
Bratislava

 

Zástupcovia Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) sa zúčastnili na Slovensko–cyperskom biznis fóre, ktoré sa uskutočnilo pri príležitosti návštevy cyperského prezidenta v Bratislave. Podujatie bolo pripravené v spolupráci so Slovenskou obchodnou a priemyselnou komorou a cyperskou investičnou agentúrou CIPA.

 

Predstavitelia agentúry CIPA prezentovali ekonomické a investičné prostredie Cypru,  Christophoros Christophi z PWC porovnával založenie spoločnosti s ručením obmedzením na Slovensku a na Cypre a projektová manažérka Sekcie priamych zahraničných investícií SARIO Lenka Demovičová predstavila cyperským účastníkom Slovensko ako ideálnu krajinu pre obchod a investovanie.

 

Na biznis fóre sa zúčastnil prezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič aj prezident Cyperskej republiky Demetris Christofias. Vo svojich vystúpeniach sa zhodli na potrebe rozšírenia spolupráce medzi oboma krajinami, ktorých ekonomiky sú poznačené dôsledkami svetovej hospodárskej krízy.

 

Po návšteve prezidentov nasledovali prezentácie o výhodách firiem, ktoré investovali na Cypre a cyperskom bankovom systéme a na záver sa uskutočnili B2B rokovania.