SARIO na V4 Startups in the Netherlands 2019

piatok, 31. máj 2019

Dňa 28. mája 2019 sa v rotterdamskom Erasmus Centre pre podnikanie konal tretí ročník podujatia s názvom "V4 Startups in the Netherlands 2019" , ktoré sa konalo v rámci predsedníctva SR vo V4.
Slovenské veľvyslanectvo v Holandsku zorganizovalo v Rotterdame tento tretí ročník prezentácie startupových projektov z krajín Vyšehradskej štvorky (V4) v Holandsku v spolupráci s ostatnými veľvyslanectvami krajín V4.
Okrem inovatívnych startupov zo sektora informačných a komunikačných technológií (IKT) z krajín V4 sa odprezentovali aj štyri holandské stratupy a dohromady si účastníci mohli vypočuť 23 prezentácií. Slovensko bolo zastúpené startupmi Agrobotix, Carrivederci, Planeat, Songoroo a Solved.
Súčasťou podujatia bola aj panelová diskusia zameraná na prezentáciu podnikateľského prostredia a investičných príležitostí jednotlivých krajín, na ktorej Stanislava Plascencia Lubinová, konzultantka agentúry SARIO, mala možnosť predstaviť inovačný potenciál Slovenska, formy podpory zahraničných investorov a samotný branding Good Idea Slovakia.
Cieľom podujatia bolo prepojiť potenciálnych investorov s inovatívnymi spoločnosťami z IT sektora a prilákalo viac ako 100 účastníkov vrátane investorov, diplomatov a predstaviteľov holandskej štátnej správy. 
Slovenské startupy Planeat, AGROBOTIX, Carrivederci, Solved či Songoroo odviedli na tomto podujatí skvelú prácu, zaujali mnohých investorov a reprezentovali Slovensko na profesionálnej úrovni.
Podujatie "V4 Startups in the Netherlands 2019" sa stalo oficiálnym sprievodným podujatím 9. ročníka Globálneho podnikateľského samitu (GES 2019), ktorý sa bude konať začiatkom júna v Haagu, prvýkrát v histórii na území Európy.