SARIO na výstave SUBCONIST Istanbul

streda, 27. január 2010

Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu v spolupráci s vedúcim obchodného oddelenia Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Ankare a SARIO kooperačným partnerom - firmou Veefor zorganizovala účasť slovenských firiem na výstave „EF 3 rd Industry Fair Machinery & Automation and SUBCONIST 8th International Subcontracting Exhibition“, ktorá sa konala v dňoch 21.- 24. januára 2010 v tureckom Istanbule.
Na výstave sa zúčastnilo vyše 70 výrobcov z 25 krajín (Sýria, Taliansko, Nemecko, Saudská Arábia, Irán, Španielsko, Pakistan, Izrael, Francúzsko, Čína, Líbya atď.), ktorí hľadali nových kontraktorov a subkontraktorov, obchodných a kooperačných partnerov.
V rámci subkontraktačného veľtrhu sa uskutočnili tzv. „3 partnerské dni “ zamerané na stretnutia vystavovateľov so zahraničnými firmami z oblasti výroby plastov, elektroniky, zlievárenstva, oceľových produktov, autosúčiastok atď. Vystavovatelia a návštevníci veľtrhu mali možnosť nájsť si partnerov pre odbyt svojich výrobkov a efektívnejšieho využitia výrobných kapacít.
Agentúra SARIO prezentovala obchodné a investičné možnosti spolupráce Slovenska s Tureckom. Na základe podpísaného protokolu medzi agentúrou SARIO a Export Promotion Center of Turkey - IGEME (Ankara, 13. október 2009) sa uskutočnilo rokovanie s námestníčkou regionálneho riaditeľa IGEME / Istanbul Zeynep Iyiler. Na stretnutí boli prekonzultované pripravované podujatia zamerané na zintenzívnenie obchodnej a hospodárskej spolupráce.
Slovenské firmy sa zúčastnili „one-to-one“ rokovaní, ktoré pripravila firma CNR EXPO Center, Istanbul. Slovenský stánok navštívil generálny konzul SR v Istanbule Jozef Šesták, ktorý sa zaujímal o výrobný a exportný sortiment slovenských vystavovateľov. V stánku „SLOVAKIA“ prezentovali svoj výrobný potenciál firmy: Železiarne Podbrezová, ŽĎAS, TRENS, SES Tlmače, IDOPS, AŽDW, VUKI a AHP Hydraulika. Pozornosť návštevníkov upútala prezentácia obchodnej spoločnosti IDOPS, najmä tzv. parkovacím systémom. Ide o modernú technológiou, ktorá umožňuje parkovanie veľkého počtu áut na malom priestranstve.