×

SARIO: Propagácia Slovenska v USA

Location
Bratislava

Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) pokračuje vo svojej misii propagovať Slovensko u potenciálnych zahraničných investorov. Jej zástupca sa preto zúčastnil na ceste do Spojených štátov amerických.

 

Zástupca SARIO navštívil Plug & Play Centre v Palo Alto, aby sa stretol so slovenskými firmami, ktoré sú súčasťou SARIO „Start Up Development Program“. Zároveň sa zástupca SARIO stretol s členmi investičných fondov, ktoré sa zameriavajú na strednú a východnú Európu, s ktorými hovoril o možnostiach podpory pre slovenské start up firmy.

 

Súčasťou cesty po USA bola aj účasť na otvorení Honorárneho konzulátu SR v Naperville, ktoré je partnerským mestom Nitry. Na podujatí sa okrem 300 pozvaných hostí zúčastnili aj prezident SR Ivan Gašparovič, minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák a štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí Peter Burian. Pred otvorením konzulátu sa zástupca SARIO stretol s predstaviteľmi viac ako 30 firiem zo Chicaga. Firmy získali informačné materiály o podnikateľskom prostredí na Slovensku a možnostiach investovania v našej krajine.

 

Spojené štáty americké majú veľký potenciál pre investovanie na Slovensku. Záujemcovia z USA totiž po prvý raz predbehli európskych potenciálnych investorov. SARIO má momentálne rozpracovaných 15 projektov z USA v celkovej hodnote 350 miliónov eur s potenciálom vytvoriť 4 tisíc pracovných miest.

 

Cieľom SARIO je byť modernou agentúrou, ktorú budú zahraniční investori aj domáci partneri vnímať ako nositeľa rastu a inovácií. SARIO chce v maximálne možnej miere napomáhať rozvoju slovenskej ekonomiky získavaním nových investícií a podporou obchodu, čo sa prejaví množstvom nových pracovných miest a zvyšovaním životnej úrovne na Slovensku.