SARIO – znovu najlepšia investičná agentúra Východnej Európy za rok 2013 podľa časopisu Site Selection

utorok, 27. máj 2014
Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) získala prvenstvo v rámci regiónu Východnej Európy v prestížnom hodnotení časopisu Site Selection 'Global Best to Invest'.

Redakcia časopisu Site Selection vyhlásila v májovom čísle časopisu ako každoročne výsledky rebríčka 'Global Best to Invest 2013', ktorý vychádza z vyše 50-ročnej tradície vytvárania databázy nových investičných projektov - New Plant Database spoločnosti Conway Data Inc.

Aktuálne hodnotenie sa realizovalo v šiestich regiónoch: Východná Európa, Západná Európa, Ázia a Tichomorie, Afrika plus Blízky Východ a Latinská Amerika.

Rebríček regiónov 'Global Best to Invest' bol zostavený na základe ohlásených projektov, investovaného kapitálu a pracovných miest vytvorených celkovo a v prepočte na jedného obyvateľa. Regióny boli hodnotené podľa výsledkov v uvedených kategóriách a ocenenie za krajinu ziskali zodpovedajúce agentúry na podporu investícií na základe celkového výkonu.

Projekty, ktoré sa dostali do databázy New Plant Database museli spĺňať jedno alebo viacero z týchto kritérií: minimálna investícia 1 milión USD, vytvorenie najmenej 50 pracovných miest, alebo vybudovanie novej výrobnej prevádzky s plochou prevyšujúcou 1860 m2.

Generálny riaditeľ SARIO Róbert Šimončič v tejto súvislosti konštatoval: „Prvenstvo agentúry SARIO považujem za ocenenie našej doterajšej práce
a v neposlednom rade je zároveň potvrdením správnosti stratégie  Ministerstva hospodárstva SR a vlády SR pre získavanie nových investícií.“

Vydavateľstvo časopisu Site Selection, spoločnosť  Conway Data Inc.,  sleduje údaje už viac ako 5 desaťročí a riadi New Plant Database, databázu nových podnikov, ktorá je základom veľkej časti redakčného obsahu Site Selection počas celého roka.

Viac informácií  o hodnotení 'Global Best to Invest' získate na stránkach magazínu Site Selection.