Seminár pre japonské spoločnosti

pondelok, 30. november 2020
Seminár pre japonské spoločnosti Developing Your Business in Slovakia

Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO),
v spolupráci s japonskou agentúrou JETRO a Veľvyslanectvom Japonska v Slovenskej republike, zorganizovala dňa 25. novembra 2020 online
investičný seminár 'Developing Your Business in Slovakia' pre japonské spoločnosti.


Seminár bol určený pre zástupcov japonských spoločností, ktoré zvažujú umiestnenie svojich nových investícií  v rámci krajín strednej a východnej Európy a najmä spoločnosti, ktoré uvažujú nad rozšírením svojich aktivít na Slovensku.

Na seminári vystúpili okrem zástupcov oboch investičných agentúr Andrei Mihaličkovej (SARIO) a Takura Nozawu (JETRO) aj Veľvyslanec Japonska na Slovensku Makoto Nakagawa a zástupcovia už etablovaných japonských spoločností Minebea Slovakia a Panasonic Industrial Devices Slovakia, ktorí predstavili príbehy etablovania sa svojich spoločností na Slovensku.

Viac ako 66 účastníkov seminára malo tak možnosť dozvedieť sa mnoho informácií o slovenskom investičnom prostredí z čísel a ekonomických ukazovateľov v rámci prezentácií, ale rovnako účastníci dostali priamo z prvej ruky informácie s príbehmi a so skúsenosťami úspešných japonských firiem už etablovaných na Slovensku.