×

Slovensko na MSV Brno 2018

Pri príležitosti 100. výročia vzniku Československa a 25. výročia vzniku Slovenskej republiky s cieľom poukázať na vývoj, spoločnú česko-slovenskú priemyselnú históriu, ako aj úspechy a potenciál slovenských firiem bola v roku 2018 partnerskou krajinou 60. ročníka Medzinárodného strojárskeho veľtrhu (MSV) v Brne Slovenská republika.
 
1. októbra 2018 slávnostne otvorili národnú expozíciu Slovenskej republiky premiér SR Peter Pellegrini, premiér ČR Andrej Babiš, minister hospodárstva SR Peter Žiga, ministerka priemyslu a obchodu ČR Marta Nováková a generálny riaditeľ BVV Jiří Kuliš. Počas oficiálneho otvorenia slovenskej expozície bol prítomný aj najvyšší predstaviteľ agentúry SARIO, generálny riaditeľ, Robert Šimončič, ktorý po otvorení sprevádzal Petra Pellegriniho s celou delegáciou pri prehliadke Národného stánku Slovenskej republiky.
 
„Som rád, že v súčinnosti Ministerstva hospodárstva SR a Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu sa podarilo poskytnúť priestor a podporu pre Slovensko a takisto pre zástupcov slovenských spoločností. Na Medzinárodnom strojárskom veľtrhu v Brne sú zastúpené všetky oblasti strojárskeho a elektrotechnického priemyslu. Tieto sektory sú kľúčové pre slovenskú ekonomiku a ďalší hospodársky rozvoj, keďže zamestnávajú takmer 300-tisíc ľudí a vytvorená pridaná hodnota sa pohybuje na úrovni 3,7 miliardy eur. Verím, že účasť a prezentácia Slovenska na tomto veľtrhu bude úspešná a povedie k nadviazaniu nových kontaktov, obchodných partnerstiev a odhalí aj inovačný  potenciál ‚industriálneho’ Slovenska“, povedal generálny riaditeľ SARIO Robert Šimončič.
 
Národná expozícia Slovenska bola umiestnená v unikátnom pavilóne A1 z roku 1928, ktorá prezentovala Slovensko ako atraktívnu a modernú krajinu pre investície a podnikanie.
 
Vďaka podpore Ministerstva hospodárstva SR a Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) sa v rámci národnej expozície pod značkou GOOD IDEA SLOVAKIA predstavilo 42 slovenských malých a stredných podnikov z oblasti strojárstva, automatizácie, robotiky, elektrotechniky, R&D, IKT aj služieb. Medzi slovenskými vystavovateľmi bolo viacero relatívne nových progresívnych firiem, ktoré zaznamenali významné úspechy nielen na Slovensku, ale aj na zahraničných trhoch. Celkovo sa veľtrhu v Brne účastní zo Slovenska viac ako 80 spoločností.
 
Od 1. do 5. októbra 2018 návštevníci v rámci prezentácie Slovenska na MSV Brno 2018 mali možnosť vidieť:    
         
  • predstavenie inovatívnych a úspešných slovenských spoločností v Slovenskej národnej expozícii na výstavnej ploche s rozlohou viac ako 500 m2
  • investičnú konferenciu s témami - Transformácia priemyslu a súčasné trendy v oblasti inovácií na Slovensku a v Českej republike, Historický vývoj, súčasnosť a budúcnosť investičnej politiky v ČR a na Slovensku.
  • prezentáciu ikonických modelov česko-slovenských výrobkov v rámci výstavy 100RIES, ktorá bude prebiehať počas celého týždňa veľtrhu