Slovensko na veľtrhu IDEX 2021

utorok, 09. marec 2021
Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) v rámci národného projektu „Podpora internacionalizácie MSP“ v termíne 21. – 25. február 2021 umožnila šestim slovenským spoločnostiam (MSP) prezentáciu v rámci spoločnej expozície na medzinárodnom veľtrhu obrannej techniky IDEX 2021 v Abú Zabí v Spojených arabských emirátoch.

Medzinárodný veľtrh obrannej techniky IDEX je jedinou medzinárodnou výstavou obrannej techniky v regióne Blízkeho východu a severnej Afriky. Viac ako 900 vystavovateľov z 59 krajín sveta malo možnosť na výstavnej ploche o rozlohe viac ako 155 000 m2 predstaviť najnovšie technológie pre pozemné, námorné a vzdušné sily aj napriek aktuálnej celosvetovej situácii so šírením pandémie COVID-19.

IDEX 2021 bol organizovaný pod záštitou korunného princa a predsedu Vládnej rady emirátu Abú Zabí šejka Bin Zayed Al Nahyana, ktorý je prezidentom a hlavným veliteľom Ozbrojených síl Spojených arabských emirátov. Tohto ročníka veľtrhu sa zúčastnilo viac ako 62 000 návštevníkov.

Slovensko sa zaradilo medzi 35 krajín, ktoré sa na veľtrhu prezentovali v národnom stánku a v rámci spoločnej expozície predstavili spoločnosti Filter Technik Slovakia, Grand Power, Milan Buchel MB Sport – METRODAT, S.M.S, T-Industry, Zepelin – NIXUS. Cieľom ich účasti bola možnosť prezentovať svoju podnikateľskú činnosť a predstaviť zahraničným partnerom sortiment svojich výrobkov, ako aj nadviazať obchodné kontakty s cieľom uzatvorenia obchodných kontraktov a exportu výrobkov do zahraničia.

Význam participácie Slovenska na tomto veľtrhu podporil svojou návštevou počas prvého výstavného dňa minister obrany SR Jaroslav Naď a dezignovaný veľvyslanec Slovenskej republiky v Abú Zabí Michal Kováč, ktorí počas svojej návštevy diskutovali s každým zástupcom zúčastnených spoločností o ich výrobnom programe, možnostiach vstupu a presadenia sa na trhu Spojených arabských emirátov a možnostiach spolupráce.


Aktuálny harmonogram ďalších podporovaných veľtrhov a výstav pre rok 2021 je dostupný na tomto linku.