×

Start-up – roadshow je za nami, čakáme na vaše prihlášky

Location
Bratislava

Uplynulý týždeň mali nádejní slovenskí podnikatelia a inovátori možnosť stretnúť tím SARIO a Neulogy na pôde univerzít a technologických centier počas informačnej kampane k Slovenskému Start-up Rozvojovému Programu (SSDP). Počas desiatich akcií na pôde desiatich inštitúcií v štyroch mestách sme informovali o inováciách a podpore inovácií na Slovensku.

Navštívili sme Ekonomickú Univerzitu v Bratislave, Fakultu matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského, Žilinskú univerzitu v Žiline, Univerzitu Mateja Bela v Banskej Bystrici, Univerzitu Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, Technickú univerzitu v Košiciach, technologický inkubátor InQb a zúčastnili sme sa akcií Startup Camp v Košiciach a Bratislave.

S účastníkmi sme sa rozprávali  o inovatívnych firmách zo Slovenska, a možnostiach, ktoré sa v rámci Slovenského Start-up Rozvojového Programu, ako aj mimo neho núkajú slovenským inovátorom. O svoje skúsenosti z pobytu v Plug &Play Tech Centre a slovenskom inkubátore v Silicon Valley sa podelil zástupca projektu Nicereply, Matej Ftáčnik. Projekt Nicereply uspel v prvom kole výberu do SSDP, ktorý sa konal v novembri 2011. Najbližšiu príležitosť zažiť mekku IT priemyslu na vlastnej koži budú mať víťazi druhého finálového kola, ktoré sa bude konať už o necelý mesiac. Nábor projektov do Silicon Valley stále prebieha, na prihlásenie ostávajú už len tri dni(uzávierka prihlášok je do polnoci 27.5.2012).

Máte mladú inovatívnu firmu, alebo inovatívny projekt, ktorý chcete rozvinúť v globálnom meradle? Nenechajte si ujsť možnosť súťažiť s najlepšími slovenskými start-upmi o miesto v inkubátore Plug and Play v Silicon Valley. Ale ani v prípade ak Váš projekt nezvíťazí nebude Vaša snaha zbytočná. Účastníci, ktorí prejdu prvým kolom výberu získajú cennú spätnú väzbu, možnosť zúčastniť sa celodenného školenia na témy:
 

            • Vývoj produktov "lean" metodológiou

            • Networking v USA

            • Startupy a ochrana duševného vlastníctva
 

a networkovať s najlepšími early-stage start-upmi zo Slovenska.

Podmienky účasti a prihlasovacie podklady nájdete na našej stránke , aktuálne informácie na twitter-i a facebook-u Neulogy, odborného garanta programu.

Držíme palce!