Stredoeurópske investičné fórum 2019

Dňa 12. júna 2019 sa uskutočnil 3. ročník stredoeurópskeho investičného fóra v priestoroch advokátskej kancelárie Mayer Brown so sídlom v Londýne. Záštitu nad organizáciou podujatia zabezpečilo poľské veľvyslanectvo v spolupráci so slovenským veľvyslanectvom v Londýne a ďalšími 10 krajinami strednej a východnej Európy (SVE).
 
Cieľ tohtoročného podujatia bol zameraný na predstavenie inovačného potenciálu krajín strednej a východnej Európy za účasti ministrov, zástupcov agentúr na podporu prílevu investícií, investorov, bankárov a predstaviteľov inovatívnych spoločností. 
 
Investičné fórum prebiehalo prostredníctvom moderovaných panelových diskusií na rôzne témy. Za Slovenskú republiku sa diskusie o stratégii podpory príchodu zahraničných investorov zúčastnil Miroslav Beseda z Odboru investičných projektov agentúry SARIO. Miroslav vo svojom profesionálnom vystúpení zdôvodnil atraktívnosť investičného prostredia Slovenska s vysokou mierou kvalifikácie a zručností ľudského kapitálu. Zhruba 30 členné publikum sa dozvedelo, že Slovensko je vo svete známe aj vďaka mnohým celosvetovým vynálezom. V tejto súvislosti bolo spomenuté zostrojenie padáku od rodáka zo Smoleníc Štefana Baniča, či aktuálne jeden z najprepracovanejších prototypov lietajúceho auta Aeromobil s predpokladaným spustením komerčnej výroby v roku 2020.
 
O nadväzovanie cenných kontaktov a poskytovanie relevantných informácií sa postarali konzultanti Odboru investičných projektov agentúry SARIO  Andrea Mihaličková a Ján Malík. Skúsenosti z podnikateľského prostredia na Slovensku prezentovali Karl Farrow zo spoločnosti GA Drilling a Hakan Güzel zo spoločnosti CEIT.