Základný kameň nového závodu AU Optronics v Trenčíne

piatok, 16. apríl 2010
SARIO

Generálny riaditeľ Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu SARIO Juraj Kiesel sa zúčastnil na slávnostnom ceremoniáli začiatku výstavby nového závodu taiwanskej spoločnosti AU Optronics Corporation (AUO) v Trenčíne. Na podujatí bol prítomný minister hospodárstva SR Ľubomír Jahnátek, viceprezident spoločnosti AUO Fred Hsieh, primátor mesta Trenčín Branislav Celler, predstavitelia územnej a miestnej samosprávy, ako aj zástupcovia parlamentu a vlády SR.

 

Spoločnosť AUO sa ako jeden z popredných producentov LCD panelov na svete rozhodol investovať do výrobného závodu v Trenčíne 191 300 000 Eur s predpokladom vytvorenia 1300 priamych a ďalších, takmer 2000 nepriamych pracovných miest. Taiwanský investor chce výrobu v Trenčíne spustiť začiatkom roku 2011.

 

Generálny riaditeľ SARIO v tejto súvislosti konštatoval: „Napriek globálnej kríze a všeobecnému  útlmu investícií vo všetkých  hospodársky vyspelých krajinách sveta treba chápať investíciu  AU Optronics oveľa hlbšie - ako posolstvo o tom, že Slovensko je dobrá destinácia pre investorov. O pozitívnej investičnej klíme v SR svedčí aj výsledok aktuálneho prieskumu troch obchodných komôr -  Slovensko-nemeckej obchodnej a priemyselnej komory, Slovensko-rakúskej obchodnej komory a Francúzsko-slovenskej obchodnej komory, podľa ktorého by   9 z 10-tich oslovených opätovne investovalo na Slovensku.“

 

Doplňujúce informácie o investorovi:

 

Korporácia AU Optronics Corporation, vo svojich pobočkách na troch kontinentoch (v Ázii, v Európe i v USA) prevádzkuje 13 závodov na výrobu TFT-LCD panelov (generácie G3,5 až G8,5), 10 závodov na výrobu TFT-LCD modulov a 2 technologické centrá. V roku 2007 dosiahla výnosy z predaja vo výške 10 mld. Eur a v súčasnosti zamestnáva viac ako 42 000 zamestnancov vo svojich globálnych prevádzkach na Taiwane, Číne, Japonsku, Singapure, Južnej Kórey, USA a v Európe. AUO dosiahla v roku 2008 výnosy z predaja vo výške 12.9 bil. USD.
Spoločnosť AU Optronics Corporation je prvým výrobcom TFT-LCD modulov, ktorej akcie boli úspešne kótované na Burze cenných papierov v New Yorku (NYSE).

 

Viac informácií o spoločnosti nájdete na: www.auo.com