Online konzultačné dni venované Rakúsku (webinár)

Dátum: 
štvrtok, 3. december 2020
Miesto: 
online (ZOOM)
Cena: 
bezplatne
Organizátor: 
SARIO, Austrian Business Agency a Veľvyslanectvo Slovenskej republiky vo Viedni
Kontakt: 
Miriam Horníková, T: 0910 828 227, E: miriam.hornikova@sario.sk
Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu v spolupráci s Austrian Business Agency a Veľvyslanectvom Slovenskej republiky vo Viedni  pripravujú pre slovenské spoločnosti webinár pod názvom Online konzultačné dni venované Rakúskuktorý sa bude konať 3. decembra 2020 od 9:30 hod.
 
Webinár je venovaný slovenským podnikateľom, ktorí majú záujem dozvedieť sa viac o rakúskom trhu, o dopadoch pandémie na hospodárstvo Rakúska, o možnostiach podnikania, o daňových aspektoch, perspektívnych segmentoch, špecifikách rakúskeho obchodného partnera. Zároveň bude počas webinára odprezentovaný úspešný príklad expanzie jednej slovenskej spoločnosti do Rakúska.

V prípade konkrétnych otázok je možné si vybrať jeden z nasledovných termínov konzultácií - 3.12. alebo 4.12.2020. Na otázky zodpovie Dana Höller-Lipkova z Austrian Business Agency/ DLI Consulting e.U.

PROGRAM

1. Momentálna situácia a dopady COVID19 na zahraničný obchod s                     Rakúskom (Ekonomická diplomatka ZÚ Viedeň Bronislava Chmelová)
2. Možnosti podnikania slovenských spoločností v Rakúsku (Dana Höller-          Lipková, Austrian Business Agency)
3. Daňové aspekty podnikania s Rakúskom/v Rakúsku (Tomáš Rehák, RED        TAX Rehak Dienstleistungs- und Steuerberatungs KG)
4. Špecifiká podnikania s Rakúskom (Dana Höller-Lipkova)
a. Perspektívne segmenty
b. Ako vyhľadať obchodného partnera v Rakúsku
c. Interkulturálne rozdiely v podnikateľskom prostredí
5. Príspevok v rámci „best practices“  - success story slovenskej spoločnosti        Planeat Gmbh (Anita Bukušová/Erika Krencsanová)
6. Odpovede na otázky od firiem

PRACOVNÝ JAZYK
Slovenský          

REGISTRÁCIA
Registrácia je otvorená do 30. novembra 2020 do 9:00 hod. Odkaz na webinár (cez aplikáciu Zoom) zašleme zaregistrovaným účastníkom v deň jeho konania.